Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Třída Classy stačila i na hřebce a valachy

Třída Classy stačila i na hřebce a valachyO uplynulém víkendu se u nás běhalo na dvou dostihových drahách. Moravské Slušovice přivítalo šest rovinových dostihů a jeden přes proutěné překážky, vrcholem nedělních Karlových Varů byla Cena města Karlovy Vary – Memoriál Josefa Dolejšího.

Nejbohatším dostihem ve Slušovicích byla Cena společnosti Tomitronix na sprinterské distanci. Favorizované dvojice Juvana a Dapa se opozdily ve startovních boxech a cesta k úspěchu se tak otevřela jiným. Jistý triumf si nakonec připsala poctivá Fable ze stáje Krásno – Podhányi, v sedle byla Martina Havelková. Ta si o půl hodiny později připsala další zásah v Ceně města Vizovice s podporou spolku Dostihy Slušovice, z. s. s domácí Lorelly trenéra Demeleho, přičemž pro pětiletou klisnu to bylo prémiové vítězství kariéry.

Jediným překážkovým dostihem byla úvodní Cena města Slušovice přes proutěné překážky a diváci mohli vidět další zadržené vítězství Korvette ze stáje Lokotrans. I když k výroku „zadrženě“ by nejspíš nedošlo nebýt smolného pádu La Beauté na poslední překážce, klisna v přípravě trenéra Urbánka vypadá jako slibné jméno naší proutěnkářské scény.

_DSC9675.jpgNeděle byla ve znamení rovinových dostihů a lázeňská metropole měla vrchol v tradiční 94. Ceně města Karlovy Vary - Memoriálu Josefa Dolejšího. V té byla favoritkou za hattrickem mířící Classa, když předchozí dva letošní triumfy si připsala mezi klisnami. Nakonec své roli dostála, i když pod Lucií Fialovou musela v závěrečných metrech podstoupit tvrdý souboj s jinou zástupkyní něžného pohlaví, Sparkle Shout. Pětiletá ryzka stáje Martin Bláha v tréninku Václava Luky mladšího si tak připsala osmé vítězství v jedenácti startech a není vyloučené, že její další kroky budou směřovat za našeho hranice.

 

 

 

_DSC9882.jpgDalším kvalitně obsazeným dostihem odpoledne byla Cena primátorky města Karlovy Vary, které rovněž přineslo vítězství favoritky. Ani Porcinella ale nedostala nic zadarmo, když odpor dlouho vedoucího Alzira zlomila až v závěrečných metrech.

V rámci odpoledne se dařilo svěřencům trenéra Kalčíka, jehož svěřenci si připsali triumfy v závěrečných dostizích programu. V Ceně Nadace města Karlovy Vary odrazila reprezentantka stáje Desire Hit Frami Hit o krk nápor favorizovaného Vi Fi a pod Vendulou Korečkovou si připsala už druhé vítězství během dvou týdnů. O půl hodinu později v Ceně společnosti Tipsport si jisté vítězství připsal Launch Zone v majetku stáje The Sons of Sharpour s podporou žokeje Davida Lišky, který si tak upevnil prozatímní vedení v jezdeckém šampionátu. Rovněž trenér Kalčík je poměrně překvapivým leaderem letošních trenérských statistik.

 

foto: B. Křižan