Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Po volném týdnu sezóna pokračuje ve Slušovicích a Karlových Varech

Po volném týdnu sezóna pokračuje ve Slušovicích a Karlových VarechZatímco o minulém víkendu se na českých drahách žádné dostihy nekonaly, když pozornost turfmanů poutalo především Slovenské derby, tentokrát jsou obsazeny oba víkendové dny. V sobotu můžete letos potřetí zavítat do Slušovic a třetí dostihový den je plánován také v Karlových Varech, kde je vrcholem nedělního programu 94. Cena města Karlovy Vary - Memoriál Josefa Dolejšího.

DSC_5503.jpgSlušovický sobotní program odstartuje ve 13 hodin. Na programu jsou jedny proutěnky a šestice rovin, přičemž výraznější vrchol mezi nimi nenajdeme, když trojice dostihů vlastní status III. kategorie. S dobrými šancemi pocestuje do Slušovic trenér Radek Holčák, který o minulé slušovickém dnu slavil dvojici vítězství. Tentokrát jsou jeho svěřeni dle sázkové nabídky společnosti Tipsport favority hned ve čtyřech dostizích. Zmínku si bezesporu zaslouží především Calorific (Kvízová), který letos ve Slušovicích už dvakrát zvítězil. Koneckonců řadu čerstvých slušovických vítězů nalezneme i v dalších dostizích.

Více informací najdete v DETAILU AKCE.

 

 

 

DSC_3787.jpgPrvní ze sedmi nedělních dostihů v Karlových Varech odstartuje ve 14 hodin. Největší pozornost poutá dvoukilometrová 94. Cena města Karlovy Vary - Memoriál Josefa Dolejšího. Před jejím startem se zaplní všech dvanáct startovacích boxů. S dobrými šancemi půjdou na start Classa (Fialová) a Whirl Wind Girl (ž. Verner), které na stejné dráze a distanci svedly vyrovnaný souboj v Letní ceně klisen, přičemž rozdílem hlavy zvítězila první jmenovaná. Svěřenkyně Václava Luky tak zůstala neporažena v aktuální sezóně i na karlovarské dráze.

S vysokými ambicemi půjde na start také Pace Man (ž. Chaloupka), který v šestnácti startech v českém tréninku neskončil hůře než pátý. Naposled na něj ve Zlatém poháru ztrácela Sparkle Shout (ž. Foret) pouhý krk. Pod novým trenérem znovuzrozený Sagar (Buriánková) se na jedničkovou scénu vrátil třetí příčkou v Tattersalls Mile. O síle klasického ročníku napoví především Stormy Awakening (ž. Florian), který sice v Českém Derby zklamal dvanáctým místem, ale ve dvojici jeho trialů bral třetí a druhé místo.

Z rámcového programu stojí za zmínku Cena Fegentri – Memoriál Ing. Jiřího Chaloupky. Sice se jedná pouze o dostih IV. kategorie, ovšem zároveň jde o součást Mistrovství světa amatérských jezdkyň Fegentri. Letos se na lázeňské dráze uskuteční osmý z celkových pětadvaceti dílů Fegentri. V sedlech tak uvidíme amatérské jezdkyně z pěti států, když českou premiéru absolvují reprezentantky Maďarska, Norska, Španělska a Švédska.

Více informací najdete v DETAILU AKCE.

 

foto: Bohumil Křižan