Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Udrží Totally Gold mosteckou neporazitelnost?

Udrží Totally Gold mosteckou neporazitelnost?Zatímco sobotní Pardubice patří především překážkovým dostihům, v neděli se na mosteckém hipodromu odběhne osmička rovinových dostihů. Mezi nimi je vrcholem Cena první dámy ČR, tedy jedničkový handicap na 2200 metrů. První dostih odstartuje ve 14 hodin a diváci se mohou těšit také na trojici oddělení populární Pony Ligy.

5.dostih_DSC_6077 kopie.jpgV Ceně první dámy ČR (I. kat., 2200 m) roli favoritky zaujímá Totally Gold (ž. Lukášek), která se může pochlubit stoprocentní mosteckou bilancí. Dvě z celkových tří tamních vítězství zaznamenala v aktuální sezóně, ale vždy se tak stalo po dramatické koncovce. V Memoriálu Jaroslava Podolana i Memoriálu Vlastimila Smolíka totiž zvítězila rozdílem krátké hlavy. Nyní proti svěřenkyni Ingrid Janáčkové Koplíkové stojí sedmička soupeřů, oproti nimiž bude mít nevýhodu nejvyšší nesené hmotnosti.

Dobrou mosteckou bilancí se pyšní také Whirl Wind Girl (ž. Foret), která na tamním hipodromu zaznamenala tři vítězství včetně loňské Velké letní ceny. Další zásah přidala svěřenkyně Pavla Tůmy v listopadu v maďarské Budapešti, kde před třemi týdny vybojovala třetí příčku. V zahraničí zahájili sezónu rovněž Alzir (Mokrošová) a Napajev (ž. Andrésová). Na německých drahách se jim sice příliš nedařilo, ale pokud by navázali na zářijové výkony z Chuchle, rovněž mohou zamířit vysoko.

Právě To Ten Meters (ž. Florian) byla největší soupeřkou Totally Gold v Memoriálu Jaroslava Podolana a tentokrát je její váhová výhoda o půl kila vyšší. Z nejnižší nesené hmotnosti může profitovat Culihrach, který bude v sedle se svou trenérkou Martinou Havelkovou obhajovat loňské čtvrté místo. Ještě delší distanci by ocenila dvojice Carrera (Fialová) - Garmona (ž. Palík), o čemž svědčí jejich třetí a čtvrté místo z loňského St Legeru.

DSC_7450.jpgNejkratším dostihem dosavadního průběhu sezóny bude Cena Hipodromu Most (II. kat.). Na kilometrové distanci bude loňské vítězství obhajovat Shershab (ž. Havelková), který sympatie k severočeskému hipodromu dokázal také čtvrtou příčkou ve Svatováclavské ceně. Stejné umístění vybojoval svěřenec Radima Bodláka také před týdnem v bratislavské jedničce. Dokonce třemi druhými místy ze Svatováclavské ceny se může pochlubit Manoamano (Mokrošová). Svěřenec Miroslava Nieslanika se po sérii slabších výkonů chytil před třemi týdny právě v Mostě, když vyhrál trojkový handicap. Dost rychlosti ukazují také tříletý Steppingstone (žk. Roman) a spolehlivý Rabbit Power (ž. Havlík).

Zajímavou podívanou slibuje i zbylá šestice dostihů, která je početněji obsazena. Celkem se totiž v osmičce dostihů představí 86 koní.

 

Více informací naleznete na DETAILU AKCE.

 

foto: Lucie Bílá, Bohumil Křižan