Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Uspěje na dnu šlechty kůň s „urozeným“ původem?

Uspěje na dnu šlechty kůň s „urozeným“ původem?Stejně jako o minulém víkendu tak i o tom následujícím se mohou dostihoví příznivci vypravit do Karlových Varů. Tentokrát je ovšem dostihový den naplánován na sobotu a první dostih odstartuje už v 10 hodin a 15 minut. Na programu je totiž Den evropské šlechty, který se letos namísto obvyklého dubnového termínu uskuteční v polovině léta.

190427 - KV dřeváci.jpgMezi šesticí rovinových dostihů je vrcholem Pohár Adeline Marx Haute Coutoure Cup na distanci 2400 metrů. Protože se jedná o handicap, osmička startujících koní ponese na základě své výkonnosti rozdílné hmotnosti. Navzdory nejvyšší zátěži 62,5 kg je v roli favorita nabízený Containment. Svěřenec Ingrid Janáčkové Koplíkové letos získal dvě jedničková umístění, když čtvrtý skončil v mosteckém Memoriálu Vlastimila Smolíka a třetí v Karlovarské dvojnásobné míli. V boji o premiérové vítězství kariéry ho podpoří žokej Milana Zatloukala. Dodejme, že Containment je odchovancem Godolphinu, za nímž stojí dubajský vládce šejch Muhammad bin Rašíd Al Maktúm. Vlastní tedy příhodné „papíry“ k úspěchu na šlechtickém dnu.

Naopak nejnižší hmotnost 51 kg ponese spolehlivý Culihrach, kterého povede jeho trenérka Martina Havelková. Pravidelně se letos umísťují také Respekt (ž. Chaloupka) a Sea The Night (ž. Liška), kteří naposled zvítězili loni právě v Karlových Varech. To Vévoda (ž. Andrésová) zvítězil v posledních dvou startech a bude tedy útočit na hattrick. Při obou vítězstvích Vévody na jeho štítě skončil Mike Majk (ž. Verner). Teprve podruhé se českému publiku představí naposled v německém Magdeburgu druhý Mannix (Laubeová). Jediným tříletkem v poli je Charmbruck (ž. Foret), který zaujal druhou příčkou ve Velké červnové ceně, ale v Derby neuspěl u nás ani na Slovensku.

Součástí Dne evropské šlechty je tradičně také dostih dřevěných koní, při kterém hosté z řad šlechticů závodí na dostihové dráze s maketami dřevěných koní. Překonávají při tom překážky podobně jako jezdci a koně v běžných překážkových dostizích. Jedním z bodů doprovodného programu je rovněž soutěž o nejkrásnější klobouk.

Více informaci naleznete na DETAILU AKCE.

 

foto: Bohumil Křižan