Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Ve Varech udeřil „Blesk“ Rex

Ve Varech udeřil „Blesk“ RexV neděli se v Karlových Varech uskutečnil letošní třetí mítink, čítající sedm dostihů. Vrcholem byla 93. Cena města Karlovy Vary - Memoriál Josefa Dolejšího na 2000 metrů.

Foto: B. KřižanV něm se nakonec lehce prosadil favorizovaný Rex of Thunder, když asi větší problémy než většina soupeřů mu dělal vstup do startovacích boxů. Po pomalejším odskoku se jako obvykle usadil na konec startovního pole a do karet mu hrálo i to, že na špici udal poctivé tempo Ophelia's Aidan. Ten to zkusil poprvé se stínidly, síly mu ale vydržely jen na začátek cílové roviny, kde od něj vedení převzal Australien. Ten vzdoroval až k distančnímu mezníku, kde se k němu přibližoval Rex of Thunder. Boj mezi nimi byl spíš jen optický a způsobený tím, že svěřenec trenéra Demeleho bočil na venkovní okraj dráhy, přesto měl v cíli pohodlný náskok tří délek. Reprezentant stáje Březová měl při svém dalším jedničkovém triumfu viditelné rezervy a potvrdil tak, že patří mezi elitu našich středotraťařů i vytrvalců.

Foto: B. KřižanV rámcových dostizích se dařilo stáji Mudr. Evy Nieslanikové, která si připsala double. Ve fegentri dostihu amazonek Memoriálu Jiřího Chaloupky se start – cíl prosadil Minchir, stejná taktika přivedla k triumfu Maveranu v Ceně primátorky města Karlovy Vary. Pětiletá klisna se postavila k prvnímu letošnímu startu a postarala se asi o největší překvapení dne, když horká favoritka Dylanka dokončila až třetí.

V jejím sedle byla Sabina Mokrošová, které se též podařilo zvítězit dvakrát. O její desátý letošní triumf se postarala v závěrečném dostihu dne, Ceně společnosti Jan Becher Karlovarská Becherovka, svěřenkyně trenéra Seménky ze stáje Hana Veselá, Hello Bella.

Foto: B. Křižan