Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Naváže ve Varech Rex Of Thunder na vítězný vstup do sezóny?

Naváže ve Varech Rex Of Thunder na vítězný vstup do sezóny?O následujícím víkendu pokračuje dostihová sezóna v Karlových Varech, kde v neděli 24. července odstartuje první ze sedmičky dostihů ve 14 hodin. Diváci se mohou těšit na první letošní karlovarskou steeplechase a šest rovinových dostihů, mezi nimiž je vrcholem 93. Cena města Karlovy Vary – Memoriál Josefa Dolejšího. Na start 2000 metrů dlouhého dostihu se sice postaví pouze pětice koní, nicméně kvalita kvantitu jednoznačně převyšuje.

DSC_1216.jpgV roli favorita je nabízený Rex Of Thunder (ž. Demo). Svěřenec Jana Demeleho, který minulý víkend slavil vítězství ve Slovenském derby s Gasparinim, měl sezónu zahájit začátkem června v Bratislavě, ale tam nevstoupil do startovacích boxů. Letošní premiéru tak absolvoval o tři týdny později v chuchelském Zlatém poháru, v němž silnou koncovkou překvapivě předstihl všechny soupeře. To se mu může podařit i tentokrát, když zkrácení distance o 400 metrů nevypadá jako problém.

Naopak v o trochu kratších dostizích absolvoval poslední starty Australien (ž. Liška). Svěřenec Stanislava Popelky loni šokoval vítězství v EJC Middle, ale letos dokazuje, že se nejednalo o náhodu. Vždyť posledně v Bratislavě ho nestárnoucí Idela Approach porazil o pouhý nos, zatímco pátý Ophelia’s Aidan (ž. Verner) na něj ztrácel 6 délek. V Ceně města Karlovy Vary loni skončil Australien druhý, když ho na oblíbené měkké dráze porazil Orleano (ž. Laube). Tomu se povedl vstup do sezóny, ale poslední starty mu nesedly i kvůli pevnější půdě. V mosteckém Memoriálu Vlastimila Smolíka ho tak jasně porazila druhá Sparkle Shout (žk. Mokrošová), která stejnou příčku obsadila před rokem v karlovarském Oaks.

V Karlových Varech bude také pokračovat vyrovnaný souboj o čelo jezdeckého šampionátu na rovině, v němž čtveřici nejlepších dělí jediné vítězství. Součástí vedoucího kvarteta je i Petr Foret, jehož v Karlových Varech čeká netradičně i start nad překážkami. V Ceně Hipodromu Holoubek, tedy steeplechase na 3500 metrů, totiž povede Svensona, který ve čtyřčlenném poli platí za desetinového favorita. V osmém překážkovém startu má tedy Foret dobrou šanci, aby získal premiérové vítězství v této disciplíně.

Součástí programu je také dostih Mistrovství světa amatérských jezdkyň Fegentri, který Karlovy Vary hostí pravidelně od roku 2017. Letos se na lázeňské dráze uskuteční osmý z celkových dvaceti dílů Fegentri. Na jeho startu budou reprezentantky Dánska, Švýcarska a Velké Británie. Nejlépe si z nich letos vede Švýcarka Jenny Langhard, které v průběžném pořadí Fegentri patří druhá příčka, a pokud v neděli skončí mezi trojicí nejlepších, posune se do čela před v Karlových Varech absentující Němku Antonii von der Recke.

Více informaci naleznete na DETAILU AKCE.

 

foto: Bohumil Křižan