Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Jacinthe: Nové jméno pro klasické Oaks

Jacinthe: Nové jméno pro klasické OaksJediným prázdninovým dostihovým dnem pokračovala v sobotu 16. července sezóna v Chuchle Areně Praha. V programu devíti dostihů byla vrcholem Cena PP asset management – 43. Cena Latiny (I. kat., 2200 m, 150 tis. Kč), sloužící tříletým klisnám jako přípravný test před klasickým Oaks (poběží se za tři týdny v Karlových Varech).

foto: T. HolcbecherPrvní dvě místa obsadily svěřenkyně Luboše Urbánka, ale o půl délky před favoritkou Korvette se prosadila bělka Jacinthe, která nastoupila k teprve druhému kariérnímu startu a svému trenérovi přinesla jubilejní 100. vítězství kariéry.

Jacinthe v Praze debutovala jen před třemi týdny pátou příčkou mezi nezvítězivšími a při druhém vystoupení předvedla výrazný finiš i velkou bojovnost, když koncovkou zpoza středu pole dokázala o půl délky porazit favorizovanou tréninkovou kolegyni, pátou z Velké červnové ceny Korvette. V sedle reprezentantky stáje MS Racing byl žokej-šampión sezóny 2018, který vynechal loňskou sezónu, ale letos se k dostihům vrátil, David Liška. Dosáhl patnáctého jedničkového triumfu kariéry, prvního od srpna 2020. Na prvních třech místech skončily klisny, které v minulých startech doběhly shodně páté, na bronzový stupínek totiž, o dvě délky zpět, vystoupila Whirl Wind Girl, jež předtím uzavřela nejlepší kvinteto v Jarní ceně klisen.

foto: T. HolcbecherV rámcových položkách se velmi dařilo žokejce Vendule Korečkové, která z pěti startů tři vyhrála, dosáhla tak (měsíc po premiérovém) druhého kariérního hattricku a s počtem třinácti letošních vítězství se posunula do čela průběžných pořadí Lázně Poděbrady Cupu (šampionát rovinových jezdců) i KarBoBau Ladies Cupu (šampionát jezdkyň). Jednoho z plných zásahů docílila v prvním důležitějším dostihu dvouletých koní Simsonově ceně (II. kat., 1200 m, 100 tis. Kč), kde k velmi lehkému triumfu dovedla favorizovanou svěřenkyni trenérky Heleny Vocáskové ze stáje 3 hearts Niamhtree, jež ani ve druhém životním vystoupení neokusila porážku. Předtím její tréninková kolegyně Arryna splnila roli favoritky otevírací Ceny Chuchle Festu s Hitrádiem City pro nezvítězivší juniory, tudíž si pětinásobná vítězka šampionátu rovinových trenérů zapsala už pátý letošní double.

Dramatický závěr nabídla Cena Gala Coffee (hdcp II. kat., 1400 m, 90 tis. Kč), v těsném doběhu tří koní dosáhl na letošní první, a dohromady v kariéře už jedenáctý, triumf osmiletý bělouš Opinion Maker (ž. Palík, tr. Pejšková, stáj B & P int. – Pejšková).

 

Foto: T. Holcbecher