Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Dostihy s Eddiem a prosecco fest s Woodmanem

Dostihy s Eddiem a prosecco fest s WoodmanemTuto sobotu 16. července pokračuje dostihové dění v Chuchle Areně Praha jediným "prázdninovým" termínem a právě v uvolněné letní atmosféře se osmá kapitola letošní metropolitní sezóny odehraje. Doprovodný program, který nabídne pro děti spoustu skvělé zábavy a pro všechny dobré jídlo a osvěžující nápoje, vyvrcholí večerním koncertem Rock & Roll Bandu Marcela Woodmana. Žokejskou superstar odpoledne bude čtyřnásobný německý šampión Eduardo Pedroza, jenž se představí ve třech z celkového počtu devíti sobotních dostihů.

European Jockeys' Cup_JCČR__28.9.2019_10.jpgHlavním dostihem bude Cena PP asset management – 43. Cena Latiny, I. kat., 2200 m, 150 tis. Kč), v níž tříleté klisny vyzkoušejí svou připravenost na srpnové Oaks, klasický test, který budou za tři týdny hostit Karlovy Vary. V jedenáctičlenném poli je favoritkou bělka stáje Castor v tréninku Luboše Urbánka Korvette, angažmá na páté z Velké červnové ceny bude jediným nedělním vystoupením lídra letošního šampionátu na Slovensku Martina Laubeho. Druhou tradiční položkou programu je Simsonova cena (II. kat., 1200 m, 100 tis. Kč), první významná zkouška v sezóně pro dvouleté koně. Na startu se sejde sice jen pětice kandidátů, ale nechybí mezi nimi premiantka letošního úvodního dorosteneckého testu z konce května v Mostě Niamhtree ani suverénní vítěz premiérového dostihu Fitmin Cupu z červnového chuchelského derby-dne Stratovarius.

Celkem by se sobotu mělo zúčastnit 92 koní a 33 jezdců a jezdkyň. Nejvíc napilno bude mít aktuálně vedoucí žena dámského šampionátu KarBoBau Ladies Cup Jiřina Andrésová, která má před sebou kompletní program, což v tomto případě znamená absolvovat devět dostihů.

Žokejskou superstar odpoledne bude čtyřnásobný německý šampión Eduardo Pedroza, vítěz zhruba dvou tisíc dostihů, stovky z nich s grupovým statusem či všech německých klasických zkoušek. Panamský rodák se dva týdny před svými osmačtyřicátými narozeninami vrací do Prahy po bezmála třech letech od triumfu v EJC Million se Zockem (s nímž tu shodou okolností v roce 2016 vyhrál i Simsonovu cenu). Za jeho sobotním účinkováním stojí majitel Stáje Arenzo Luc Boermans, jenž jej obsadil na dvojici svých reprezentantů v rámcovém programu. Pedrozovy přítomnosti pak využil trenér Václav Luka a nominoval ho pro hlavní dostih do sedla své svěřenkyně Geneze, teprve podruhé v kariéře nastupující perspektivní dcery vítězky Ceny prezidenta republiky 2011 Greek Wedding.

Doprovodnými tématy dne jsou letní atmosféra, pohoda a dobrá nálada. Děti se zabaví na skákacích hradech a dalších atrakcích a herních prvcích, v tvořivých dílničkách či při jízdách na ponících a v 15.45 hodin mohou zhlédnout představení loutkového divadla "O princezně, která se nebála". K ochutnání budou chystána skvělá jídla, včetně grilovaných specialit, a výtečné osvěžující nápoje. Ve 20.00 hodin odstartuje svůj koncert originální Rock & Roll Band Marcela Woodmana.

Vstupné 230 Kč platí na celou akci, tedy na dostihy i večerní koncert.

Více informaci naleznete na DETAILU AKCE.

 

foto: Ivan Krejza