Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Osmý triumf v Memoriálu Evy Palyzové pro Váňu staršího zařídil Dusigrozs

Osmý triumf v Memoriálu Evy Palyzové pro Váňu staršího zařídil DusigrozsSváteční středa na závodišti v Lysé nad Labem měla na programu devět dostihů a za příjemného letního počasí dorazila početná divácká návštěva. Ve vrcholu dne, Memoriálu Evy Palyzové o pohár hejtmanky Středočeského kraje, se i po škrtu favorizovaného Aenease radoval trenér Josef Váňa starší.

DSC_0710.jpg

V devítičlenném poli se diktování tempa krátce po startu ujala spolufavoritka Antalgique, která udala pravidelné tempo. V něm koně překonávali překážky v podstatě bezchybně, jediné zaváhání přišlo na irské lavici, kde byl po kolizi zadržen Turion. Při vbíhání do posledního kola se tempo vystupňovalo, když na klisnu stáje Lokotrans začal tlačit Dumon Roclay, který několik překážek před cílem dokonce převzal vedení. Ještě na posledním skoku se zdálo, že o vítězství se rozhodne mezi touto dvojicí, v cílové rovině ale udeřil Dusigrosz, jehož žokej Ondřej Velek musel vyjíždět už víc jak kilometr před cílem. Antalgique o druhé peníze připravil pěkným finišem outsider Argano. Další spolufavorit a vítěz Prvomájové steeplechase bez světlého okamžiku dokončil šestý.

Dusigrosz při svých dvou běháních sice zůstal za očekáváním a dříve tu měl problém s překonáním irské lavice, nakonec ale svému trenérovi zajistil už osmý triumf v tomto dostihu. Majitel stáje Joly, Jiří Odcházel, se radoval potřetí.

Stáj Lokotrans a trenér Luboš Urbánek si chuť spravili v rámcovém programu, když Averis zvítězil v Steeplechase města Milovice, PallatiumProutěných překážkách Conseq. V sedlech obou byl žokej Jan Kratochvíl, který oba dva dovedl k jistým triumfům.

DSC_0382.jpgDvakrát si šel čestnou cenu přebrat i trenér Michal Kalčík, jehož svěřenci ale museli notně zabojovat. Sorbet v Memoriálu Jiřího a Milenky Špačkových strčil hlavu před Last Opera Song přesně na cílové pásce, Fram mě v Handicapu společnosti Pragis náskok pouhého krku. Zástupci tréninkové centrály Levín tak posunuli svého trenéra na momentální čtvrté místo v šampionátu.

 

foto: B. Křižan