Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > V Lysé nad Labem získala double trenérka Helena Vocásková

V Lysé nad Labem získala double trenérka Helena VocáskováDostihová sezóna pokračovala v sobotu v Lysé nad Labem, kde se odběhla osmička dostihů. Stejně jako při předchozím lysolabském dostihovém dnu, od něhož uplynuly necelé čtyři týdny, posbírali dvojici vítězství svěřenci Heleny Vocáskové.

Dostihy

Helena Vocásková v předchozích třech letech vždy ovládla rovinový trenérský šampionát a letos má dobře nakročeno k dalšímu úspěchu. Aktuálně má totiž na druhého Allana Petrlíka náskok tří vítězství, který jí vítězstvím v Ceně Odborů KOVO MB (III. kat., 2700 m) zajistil Terrazzinni. Ten absolvoval teprve druhý životní start, když v pardubické premiéře obsadil třetí příčku. V jeho sedle byl žokej Jaromír Šafář, který má na čele jezdeckého žebříčku náskok šesti vítězství na druhého Jana Vernera.

Druhý úspěch získala Helena Vocásková v Proutěných překážkách společnosti BÁČA, Polička s.r.o. (V. kat., 3000 m). Při své překážkové premiéře totiž s přehledem splnila roli favoritky dvojnásobná klasická vítězka Falcon Baby (Bořánková), která tak všechny čtyři letošní starty proměnila ve vítězství. Hattrick Heleny Vocáskové se mohl zrodit v Proutěných překážkách společnosti SportProgres (IV. kat., 3000 m), ale Sandře Rock (Bořánková) oplatila porážku z pardubické roviny Pavlem Tůmou připravovaná Nathalea Great (Faltejsek).

Pozornost poutala také Cena EBF (III. kat., 1300 m) pro dvouleté koně. Mezi desítkou startujících se nacházela dvojice rozběhaných koní a právě jeden z nich dokázal zvítězit. Konkrétně se prosadil Sir Amico (Pavlíček), který je synem napajedelského plemeníka Amico Fritze. Díky jeho úspěchu neinkasuje majitel Josef Bartoš starší, který je zároveň i jeho trenérem, pouze dotaci určenou vítězi, ale také stotisícový bonus. Ten totiž vypsal majitel Amico Fritze Marian Ziburske pro prvního vítězného potomka Amico Fritze z jeho českého působení.

Jaroslav Fabris
Foto: Bohumil Křižan