Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Sobotní Lysá nad Labem startuje už dopoledne

Sobotní Lysá nad Labem startuje už dopoledneO následujícím víkendu pokračuje dostihová sezóna v Lysé nad Labem, kde první z osmičky sobotních dostihů odstartuje už v 10:30. Výraznější vrchol sice mezi nimi tentokrát schází, když nejvyšší kvalitu nabízí dvojice dostihů III. kategorie, ovšem diváci se můžou těšit na početná pole. Celkem totiž bude v akci 89 koní.

Dostihy

Konkrétně se lysolabský program skládá z pětice rovin, jedné steeplechase a dvojice proutěnek. Oba dostihy III. kategorie se odběhnou na rovině. Jako první z nich přijde na řadu dvouletým koním vyhrazená Cena EBF (1300 m), z jejíchž deseti účastníků mají pouze dva dostihové zkušenosti. Sir Amico (Vyhnálek) a Livingston (Laube) shodně debutovali koncem června v Chuchli, kde v uvedeném pořadí obsadili třetí a šesté místo. Oba jsou potomci plemeníků, kteří mají na dráze první ročník ze svého českého působení. Sir Amico je totiž synem napajedelského Amico Fritze, zatímco Livingstonův otec Eagle Top působí v Hřebčínu Střelice.

Druhým trojkovým dostihem je supervytrvalecká Cena Odborů KOVO MB (2700 m), v níž se představí devítka tříletých koní. Favoritem je mezi nimi Be In (Verner). Svěřenec Pavla Tůmy posledně na podobné distanci bojoval o vítězství v polské Wroclawi a zaujme také původem, protože jeho polosourozenci Be Master a Hessoesse vyhráli vytrvalecké jedničky. Jeho hlavním vyzyvatelem je Helenou Vocáskovou připravovaný Terrazzinni (Šafář). Také on už dokázal, že mu podobné distance nečiní problém, když před měsícem vybojoval v pardubickém dostihu debutantů třetí příčku.

Z dalších lákadel sobotního programu stojí za zmínku také překážkový debut Falcon Baby (Bořánková). Svěřenkyně Heleny Vocáskové předloni vyhrála Oaks u nás i na Slovensku a po vynechané loňské sezóně se vrátila trojicí trojkových vítězství. Pokud tedy uspěje i při premiéře nad proutěnými překážkami, natáhne svou vítěznou sérii na čtyři dostihy.

Přenos z celého dostihového dne můžete tradičně sledovat prostřednictvím streamu na webu dostihy.tv.

Jaroslav Fabris
Foto: Bohumil Křižan