Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Bahenní lázně si nejvíce užil Orleano

Bahenní lázně si nejvíce užil OrleanoO víkendu se běhalo na závodišti v Karlových Varech, kde byla vrcholem 92. Cena města Karlovy Vary – Memoriál Josefa Dolejšího. Dráhu před zahájením zkropila vydatná dešťová přeháňka, která přinesla několik překvapivých doběhů.

Bahenní lázně si nejvíce užil Orleano

Mezi ty patřil i hlavní dostih, kde na sebe odpovědnost za tempo přebral neočekávaně favorit Rate. Ten na měkké dráze nastolil pravidelné tempo, ovšem jeho plán nevydržel dlouho, když taktovku už dříve než kilometr před cílem převzala Imsexyandiknowit. Ani její odvážný trhák neměl dlouhého trvání a při vbíhání do cílové roviny se dostala pod tlak soupeřů.

Trpělivost se vyplatila Jiřímu Chaloupkovi, který v sedle Orleana nepohrdl nabídkou využít mezeru u bariéry. Tam nakonec půda nebyla ještě tak rozbitá a na jeho stupňovaný finiš už nikdo nenašel odpověď. Potvrdil tak svou oblibu měkčí dráhy, na které už zvítězil třeba při EJC mítinku v roce 2019, rovněž na lázeňské dráze už to byl jeho třetí životní triumf.

Druhé místo bral největší outsider Australien, který útočil ze zadní části pole, nejlepším ze šancových koní byla třetí Achird. Favorit Rate dokončil čtvrtý, za ním naznačil návrat k lepším dnům Cape Freedom.

Zajímavostí lázeňského odpoledne byla dominance jezdkyň, které ovládly všechny zbývající zkoušky programu. Nejúspěšnější z nich byla Sabina Mokrošová, která zvítězila v sedlech Joganville a Trezy Lady, v obou dvou případech oblékla oranžovo-bílé barvy stáje MUDr. Evy Nieslanikové, jejíž svěřenci jsou poslední měsíc ve velké formě.

Ferdinand Minařík
Foto: Bohumil Křižan