Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Zamíří Achird do Varů pro další vítězství? Proti budou Rate nebo Cape Freedom

Zamíří Achird do Varů pro další vítězství? Proti budou Rate nebo Cape FreedomPo třech týdnech se dostihový provoz vrací do Karlových Varů, kde je vrcholem nedělního programu 92. Cena města Karlovy Vary – Memoriál Josefa Dolejšího. Na jejím startu nebude chybět vítězka předchozího Karlovarského vrcholu Achird, ovšem tentokrát jí čeká silnější konkurence, když hned trojice jejích soupeřů loni vyhrála dostih kategorie Listed.

Dostihy

92. Cena města Karlovy Vary – Memoriál Josefa Dolejšího (I. kat., 2000 m) patří mezi tradiční letní vrcholy. Před třemi týdny byla hlavním karlovarským dostihem Letní cena klisen, v níž zvítězila Achird (Zatloukal). Svěřenkyně Miroslava Nieslanika tehdy navzdory o 5 kg vyšší váze svedla úspěšný souboj s Mo My Dream, která o minulém víkendu vyhrála jedničku v Bratislavě. Tento výkon tak ještě získal na hodnotě a doporučením je i stájová forma, protože o minulém víkendu v Chuchli zvítězila dvojice reprezentantů oranžovobílých barev.

Tentokrát ale narazí na soupeře, který jí letos už dvakrát porazil. Tím je vítěz loňské Velké jarní ceny Rate (Hrouda), který za sebou nechal Achird při vítězství ve Velké dubnové ceně i při čtvrtém místě ve Velké květnové ceně. Naposled skončil čtvrtý ve Zlatém poháru a zkrácení distance o 400 metrů mu přijde vhod. Dodejme, že také stáji DS Pegas se před týdnem v Chuchli dařilo, když Dakota vyhrála Cenu tříletých klisen.

Dalším účastníkem Velké dubnové ceny i Velké květnové ceny je Cape Freedom (Koplík), který ale v obou zmíněných dostizích skončil až za Achird. V září ovšem na této dráze a distanci ovládl Cenu Jockey Clubu ČR a především o týden později triumfoval v EJC Middle. V Listed dostihu na EJC se prosadila také Wellunca (Verner), která uspěla mezi klisnami. Jediný letošní start absolvovala v bratislavské Velké májové ceně, v níž skončila šestá.

Druhé místo bude obhajovat Imsexyandiknowit (Šafář), která ale v Letní ceně klisen skončila až šestá. Lépe si posledně vedl Saiget (Foret). Svěřenec Václava Luky absolvoval českou premiéru o derby dnu, kdy skončil čtvrtý na míli. Nutno ovšem dodat, že na nejlepší ztrácel výrazněji a za ním mnoho kvality nezůstalo. Orleano (Chaloupka) a Australien (Korečková) se letos utkali v polovině května, kdy ve 2400 metrů dlouhém dvojkovém handicapu obsadili první a třetí místo. Za zmínku stojí, že se tehdy mezi ně vklínil o 4 kg více zatížený Grigri de Lancray, který následně triumfoval ve Zlatém poháru.

První ze sedmi dostihů odstartuje v Karlových Varech ve 14:00, a pokud se na závodiště nedostanete osobně, tradičně platí, že kompletní program můžete prostřednictvím streamu na webu dostihy.tv.

Jaroslav Fabris