Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > V sobotu poprvé do Brna

V sobotu poprvé do BrnaZe čtveřice červnových víkendů je před námi ten dostihově nejméně nabitý, ale i jeho součástí je aspoň jeden dostihový den, který se uskuteční v sobotu v Brně. Tamní závodiště mělo přivítat první letošní dostihy už v polovině dubna, ovšem epidemiologická situace to tehdy nedovolila. Od té doby naštěstí došlo k jejímu zlepšení, takže nejenže se dostihy uskuteční, ale na místě může být až 2000 diváků. Ti se mohou těšit na osmičku dostihů, které se skládají z pětice rovin a trojice steeplechase.

Dostihy

Vrcholem rovinového programu je Letní brněnská míle - Cena pořadatele a příznivců brněnských dostihů (III. kat., 1600 m). Polovina z jejích osmi účastníků se utkala při prvomájových dostizích v Lysé nad Labem. Tam zvítězila Sixte (Plimlová), která v závěrečných desítkách metrů zásluhou dobré koncovky předstihla Secret Passion (Šafář). Tehdy ovšem Ludvíkem Harisem připravovaná Sixte těžila z váhové výhody 7,5 kg, takže není překvapením, že při vyrovnaných hmotnostech patří role favoritky svěřenkyni Heleny Vocáskové.

Čtvrtý za nimi minule skončil Tropical Bond (Fabris). Umístěními z jedničkových dostihů se může pochlubit rovněž bělouš Facts And Figures (Laube) a přes letošní slabší výsledky nelze odepisovat ani Rabbit Toronado, jejíž jezdkyně Simona Laubeová při posledních brněnských dostizích zaznamenala hattrick. Zatímco všechny výše jmenované koně čeká brněnská premiéra, Step Star (Korečková) a Valmont Ohne (Havelková) v podzimní variantě tohoto dostihu obsadili druhé a třetí místo.

O půl hodiny později je na programu Letní brněnská steeplechase - Cena Charvát Group s.r.o. (III. kat., 4100 m). V ní bude o udržení brněnské neporazitelnosti usilovat Tamas (Kratochvíl), který jednou vyhrál Jarní brněnskou steeplechase a dvakrát Podzimní brněnskou steeplechase. Její letní varianta tedy v jeho sbírce úspěchů schází. Svěřenec Jany Novákové sice před necelými třemi týdny neuspěl v polské Wroclawi, ale tam narazil na silnější společnost a mnoho neztrácel.

S vysokými ambicemi půjde na start také dvojice reprezentantů stáje K-K Metal a.s., z nichž by měl být rozběhaný Stigris (Matuský) lepší než Ronaldo King (Čmiel). Oba jsou každopádně především specialisty na pardubické krosy. Na menších drahách je naopak v posledních letech úspěšný čtrnáctiletý veterán Gejzir (Novák), který v jediném loňském startu zvítězil v Netolicích. V Brně na podzim zvítězil Idol (Mach). Zmínku zasluhuje také Kifaaya (Odložil), který už sice má to nejlepší za sebou, ale před čtyřmi lety vyhrál v italském Meranu dostih nejvyšší kategorie Gr.1.

První dostih odstartuje v Brně ve 14:00, a kdo se na závodiště nedostane, tradičně může sledovat stream z celého odpoledne na webu dostihy.tv.

Jaroslav Fabris
foto: Bohumil Křižan