Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Strhující doběhy a červnový „Český král“

Strhující doběhy a červnový „Český král“V Chuchle Areně Praha se v sobotu 5. června uskutečnil letošní třetí dostihový den. Po rozdělení několika dostihů pro velký zájem čítal program nakonec nevídaných 11 zkoušek s kvalitně obeslanými vrcholy.

Dostihy

Prvním z vrcholů byl 16. Memoriál Jaroslava Maška, kde šlo na start dvanáct starších sprinterů. Před favorizovaným Politicum se nakonec po boji o krk prosadil poměrně překvapivě Worth Choice připravovaný Štěpánkou Myškovou. Adam Florian v jeho sedle ho posadil za tempo diktujícího favorita a spolu s ním svedli od distančního mezníku strhující bitvu. V ní se nakonec prosadil o krk pětiletý reprezentant stáje Vasury Kolesa, který se uvedl na naší scéně slušným výkonem ve Velké květnové ceně, což byl jeho první start na rovinách po roce a půl.

Dalším bodem programu byla 69. Velká červnová cena, poslední předzkouška Českého derby. Podle předstartovních prognóz v ní drželi nejlepší karty vyslanci stáje Pegas a tréninkové centrály rodiny Vocáskových. To se nakonec potvrdilo i na dráze, i když z dua majitele ing. Trávníčka se prosadil ten méně očekávaný. Tcheque King bral čtvrtou dotaci už v prvním trialu, Memoriálu dr. Frankenbergera, který byl velkým testem vytrvalosti. Oproti tomu sobotní předzkouška byla více taktickým dostihem a tříletý bělouš ukázal i dostatek rychlosti. Dá se tedy očekávat, že na konci června v „modré stuze“ bude patřit mezi favority.

Za ním se srovnala dvojice trenérky Vocáskové, když Kmotra na cílové pásce ho o druhé místo připravil Dragon Arrow. Stáj statek Blata Český ráj sice svojí naději pro derby škrtla už koncem dubna, tento výkon ale jistě vyvolá myšlenky o jeho opětovném dohlášení. Čtvrtým místem okusil poprvé český turf Global Man, který doposud startoval na francouzských drahách, páté peníze si odnesl překvapivě Rabbit Buratino, v jehož sedle předvedl perfektní odhad tempa Tomáš Lukášek.

Tomu se pro stáj Rabbit Trhový Štěpánov dařilo i v rámcovém programu, neboť těsné triumfy klisen Darkgelton Lady a Rabbit Breath šly na vrub jeho výborného vyjetí. Obzvláště jeho souboj s Janem Rájou v sedle veterána Lexceed v Ceně Jockey Clubu ČR byl ozdobou celého odpoledne.

V jeho rámci se dařilo i stáji MUDr. Evy Nieslanikové, která zaznamenala dva triumfy prostřednictvím Giannah a Eaglewingse, oba dva pod vedením stájové jedničky Milana Zatloukala.

Ferdinand Minařík
Foto: Bohumil Křižan