Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Ve Velké netolické si se soupeři pohrál Salivano

Ve Velké netolické si se soupeři pohrál SalivanoJediný dostihový den hostilo o uplynulém víkendu malebné jihočeské závodiště Netolice. Tradičně bohatá divácká návštěva mohla vidět program složený z rovinových i překážkových dostihů.

salivano II.jpgVrcholem byla tradiční Velká cena Netolic - Cena společnosti MAENTIVA Management, a.s., kde se na start postavilo sedm koní. Poté co byl zadržen favorit Mobilization se nakonec do cíle podívala šestice z nich. Svižné tempo téměř od začátku nasadil Wotan, což způsobilo, že pole se roztáhlo na více délek. Jediný, kdo byl schopen se svěřencem trenéra Holčáka držet krok byl Salivano, který přešel do vedení před točením do cílové roviny. V cíli měl nakonec poměrně překvapivý vítěz náskok pohodlných deseti délek, když na třetí místo odsoudil Wotana na posledních cvalových skocích Boule de Neige.

 

 

 

kyriakali.jpgV rovinové části programu, která den otvírala, se dařilo dvojici trenér Kalčík a jezdkyně Alena Plimlová, kteří zásluhou Tribute a Kyriakali dosáhli na double. V nejlépe dotovaném rovinovém dostihu dne, Ceně města Netolic,  se radovala jezdkyně Lenka Neprašová, která v sedle u nás poprvé startujícího Anatello dosáhla na prémiové rovinové vítězství. Svěřence stáje Akraz bezpečnostní agentura jí nasedlal trenér Martin Liška.

 

 

 

 

 

medi jape.jpgVítězi hlavního překážkového dostihu, žokeji Janu Odložilovi, se rovněž podařilo v Netolicích dosáhnout na dva zásahy, když v Cena Šindelář Spedition s.r.o. - za podpory firmy Josefa Váni – Jovan, byl v sedle Medi Jape ze stáje Hvozd - Popelka – Hanák z lotu trenéra Popelky.

 

 

 

 

 

 

 

_DSC4110.jpgDalší double si z jihu Čech odvezl žokej Marcel Novák, když jeho partnery byli Time in the West ze stáje Valencio trenéra Holčáka a Sheby Love. Šestiletou napajedelskou odchovankyni trénuje Lenka Kvapilová pro stáj Licehamr.

 

 

 

 

 

 

 

Foto: B. Křižan