Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Jihočeské Netolice nabídnou v neděli bohatý program

Jihočeské Netolice nabídnou v neděli bohatý programJeden dostihový den za sezónu pravidelně hostí jihočeské Netolice. Letos můžete tamní závodiště navštívit následující neděli, kdy od 13 hodin startuje tradičně bohatý program. Nejenže se totiž odběhne osmička dostihů, mezi nimiž jsou rovným dílem zastoupeny roviny i překážky, ale také se po více jak měsíční pauze dočká dalšího pokračování populární Pony Liga, která bude mít hned trojici oddělení.

DSC_9337.jpgVrcholy programu je dvojice dostihů III. kategorie. Jako první z nich přijde na řadu sprinterská Cena města Netolic (1150 m), jejímž favoritem je červnový vítěz z Mostu Rabbit Garswood (Petrlík). Právě on se postaral o zatím poslední vítězství trenéra Allana Petrlíka, který ovšem do Netolic vysílá silnou sestavu, takže má dobré šance na ukončení dvouměsíčního čekání na plný zásah. Koneckonců za poslední tři roky v Netolicích vyhrál šestkrát. Vyzyvateli Rabbit Garswooda jsou především slušovická specialistka Dapa (Sedláková), jejíž poslední výpadek jde na vrub pomalejšího startu, a květnový mostecký vítěz Has d’Emra (Kvízová).

Vrcholem překážkové části programu je Velká cena Netolic - Cena společnosti MAENTIVA Management, a.s. (4100 m). Jedná se o steeplechase cross country, takže v jejím kurzu najdeme i terénní skoky. S těmi už má zkušenosti Wotan (ž. Novák), protože v letech 2020 a 2021 ve Velké ceně Netolic obsadil druhou příčku. Jeho trenér Radek Holčák bude chtít bezpochyby navázat na minulý rok, kdy z Netolic odjížděl s hattrickem. Favoritem dostihu je ovšem Mobilization (ž. Složil). Svěřenec Radima Bodláka totiž v červnu suverénně ovládl slabší dostih ve slovenských Topolčiankách. Pozornost zaslouží i Josefem Váňou připravovaný Boule de Neige (Ryzhak), který v posledních startech sbíral umístění v italském Meranu.

Více informaci naleznete na DETAILU AKCE.

 

foto: Bohumil Křižan