Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Velikonoční dostihy: Obhajoba DS Pegas v Chuchli, v Brně kraloval žokej Zatloukal

Velikonoční dostihy: Obhajoba DS Pegas v Chuchli, v Brně kraloval žokej ZatloukalNa Velký pátek pokračovala letošní dostihová sezóna v Chuchle Areně Praha druhou kapitolou. Výrazně početnější publikum, než při premiéře, vidělo program osmi dostihů, jimž vévodila výtečně obsazená 64. Velká dubnová cena (I. kat., 1800 m, 150 tis. Kč, 4l. a st.) s dvanácti aktéry.

 

DSC_3064.jpg

Po ohromném duelu v koncovce se nakonec prosadil stříbrný z loňské Velké jarní ceny, čtyřletý valach Vert Liberte s žokejem Petrem Foretem o krk před šestiletým Pace Manem, který nastupoval po podzimní sérii tří dvojkových triumfů a vedla jej švýcarská žokejka Sibylle Vogt. Vert Liberte k předloňskému Gerschově memoriálu přidal druhou životní i pražskou výhru, Petr Foret zahájil druhou padesátku tuzemských jedničkových triumfů a zároveň se do listiny vítězů Velké dubnové ceny zapsal poprvé. Naproti tomu trenér Dalibor Török a DS Pegas obhájili loňské vítězství a zaznamenali zde druhé trenérské, resp. třetí majitelské prvenství (Dalibor Török navíc tento dostih dvakrát vyhrál také ještě jako žokej). Spolufavority Velké dubnové ceny byli loňští medailisté Zariyannka a Torque Power, kteří s odstupem šesti délek obsadili třetí a čtvrté místo, původní první šance dostihu Australien dokončil až desátý.

V rámcovém programu dvou výher dosáhla rodinná stáj Nieslanikových a prvního českého plného zásahu se dočkala také žokejka Sibylle Vogt. Po její trpělivé jízdě v sedle Moccafixe prožila vítězný kariérní debut trenérka Jana Manová.

V sobotu dostihový kolotoč zavítal na závodiště Brno – Dvorska, kde se uskutečnilo osm dostihů. Rovinové části programu dominoval žokej Milan Zatloukal, který zvítězil ve čtyřech z pěti zkoušek. Ve dvou z nich mu k tomu dopomohl jeho trenér Allan Petrlík a svěřenci stáje Rabbit Trhov Štěpánov, když Rabbit Buratino vyhrál hlavní dostih, Jarní moravskou míli – Cenu firmy Kokitech s.r.o. Brno.

Překážkový program měl vrchol v Jarní brněnské steeplechase – Ceně K-K Metal a. s., kde se po boji prosadil devítiletý Hádés trenéra Harise ze stáje Vocetka.

 

Foto: B. Křižan