Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Zimní favorit pro „domácí“

Zimní favorit pro „domácí“Tento víkend se u nás běhalo na severočeském Hipodromu v Mostě. Vrcholem byla 82. Cena zimního favorita CHARVÁT AXL, která se díky vítěznému Red Coralovi stala kořistí sponzora dostihu a většinového majitele místního závodiště, pana JUDr. Jiřího Charváta.

DostihyRed Coral je též vlastním odchovancem bývalého prezidenta Jockey Clubu, takže se dá říci, že vítězství zůstalo kompletně na „domácím hřišti“. Zatím nejúspěšnější potomek Koně roku 2008, Blue Corala, nastupoval do dostihu jako velký favorit. Dva dosavadní starty proměnil v lehká vítězství a důvěru sázejících měl i přesto, že v Mostě nastoupil po tříměsíční pauze způsobené virózou, která prošla stájí trenéra Pavla Tůmy.

V dostihu samotném však Jan Verner v sedle favorita neměl žádný problém, když ho usadil v závětří a tempo dělal stájový druh Don't Dream. „Sen“ o pořadí na dvou prvních místech pro reprezentanty modro-žlutých barev se nakonec nenaplnil, když v konci si pro druhou příčku přilétla outsiderka Lady Sophie trenéra Luky.

Ten opanoval o půl hodiny dříve konaný druhý vrchol dne, Velkou podzimní cenu Mogulu, kde se prosadila jím připravovaná Crush on Me. Tu vedla jezdkyně Lucie Fialová jako obvykle v zadní části pole, vyhnula se tak neklidné pasáži dostihu, kdy se Simoně Laubeové v sedle Spencera posunulo sedlo tak, že ho nemohla ovládat. Vše se naštěstí obešlo bez vážnějšího incidentu a reprezentantka stáje Leram si došla nakonec pro jisté vítězství. I tady se tak prosadil favorit dostihu, další dotace si rozdělil poctivý Orleano a dvojice druhých šancí, Cape Freedom a Zariyannka. Pro mladou jezdkyni to bylo již třetí vítězství v dostihu I. kategorie za posledních šest týdnů.

Foto: Bohumil Křižan