Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Zimní královnou Willemina, královnou víkendu Jiřina Andrésová

Zimní královnou Willemina, královnou víkendu Jiřina AndrésováO uplynulém víkendu se u nás běhalo ve Slušovicích a v Karlových Varech. Na moravském závodišti byl na programu 3. díl pro čtyřleté a pětileté koně, lázeňská metropole se sezónou rozloučila Zimní královnou.

Sobotní slušovický program se skládal z dostihů rovinových, přes proutěné překážky i klasické steeplechase. Překážkový vrcholem byla Cena senátora Ing. Tomáše Holáně - 3. dostih seriálu určený čtyřletým a pětiletým koním, který skončil překvapivým vítězstvím jednoho z největších outsiderů Cenný Monarcho. Svěřenec trenérky Petříkové se na takto dlouhé distanci ukázal poprvé v kariéře a právě vytrvalost přinesla čtyřletému reprezentantu stáje Ponytrans v sedle s Adamem Čmielem první životní triumf.

V rovinovém programu se velmi dařilo Jiřině Andrésové, která docílila hattricku. Jejími partnery byli dvouletý French Surfer ze stáje Vocetka, Fly Amico v majetku trenéra Jozefa Pirucha a Juvana z DS Helen.

DSC_0286.jpgNedělní Karlovy Vary přivítaly diváky nevlídným a pochmurným podzimním počasím, přesto bylo se na co dívat. Na startu 41. Ceny zimní královny DS Pegas se postavilo sedm dvouletých klisen, hned tři z nich poslala do boje trenérka Vocásková v čele s favoritkou Niamthree. Ta nakonec stačila na třetí místo, když před ní se dostala Shining Sky a zejména vítězná Willemina. Ta jako jediná zástupkyně českého chovu potvrdila nebývalou sezónu domácích odchovanců, rovněž skvělý rok zažívá se svěřenci stáje Lokotrans trenér Luboš Urbánek.

 

 

DSC_0505.jpg

Druhým nejvýznamnějším dostihem závěrečného dne na západočeském závodišti byla 35. Cena Jockey Clubu. V té se prosadil Odsonne trenérky Myškové v majetku pana Petra Janečka. Čtyřletý valach potvrdil zlepšení ze svých posledních dvou startů v Bratislavě a pod vedením žokeje Milana Zatloukala se prosadil stylem start – cíl lehce o téměř čtyři délky.

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC_5842.jpgI v neděli se dařilo Jiřině Andrésové, která na slušovický hattrick navázala dvojicí triumfů. Ve druhém dostihu dne zvítězila po boji v sedle Meannah z Kelso Stables trenéra Nagyho, double dovršila v závěrečném handicapu, kde byla její partnerkou největší outsiderka v poli Jelly Desbois. Jiřina Andrésová se tak s 21 zásahy dostala do čela šampionátu Lázně Poděbrady Cup před Vendulu Korečkovou, která zaostává o dva body.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto: Bohumil Křižan