Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Víkend odstartují Slušovice, Karlovy Vary hostí Cenu zimní královny

Víkend odstartují Slušovice, Karlovy Vary hostí Cenu zimní královnyO následujícím víkendu se uskuteční dvojice dostihových dnů, které přivítají naše nejvýchodnější a nejzápadnější závodiště. V sobotu totiž diváci mohou zamířit do Slušovic, kde je přichystán tradičně pestrý program složený z rovinových i překážkových dostihů. V neděli pak Karlovy Vary hostí vrchol sezóny pro dvouleté klisny, kterým je Cena zimní královny.

2022Jul16_0766.jpgDo 41. Ceny zimní královny DS Pegas (L, 1600 m) míří sedmička klisen, z nichž tři připravuje trenérka Helena Vocásková. Stájová jednička Vendula Korečková, která aktuálně vévodí jezdeckému šampionátu, se vyhoupne do sedla Niamhtree. Té patří role favoritky, když první dva životní starty proměnila ve vítězství a v Ceně Masise jí porazil pouze impozantně debutující Devil In Pink. Vítězstvím se mohou pochlubit také její tréninkové kolegyně Riwetta (ž. Zatloukal) a Arryna (ž. Florian).

Přívlastku nezvítězivší už se zbavily rovněž Rabbit Elusive (ž. Línek) a Shining Sky (ž. Demo), které se v srpnu prosadily právě na karlovarské dráze. Na první životní zásah tak čeká pouze dvojice klisen, které vyběhly pouze jednou. Willemina (ž. Laube) při mosteckém debutu nestačila pouze na Riwettu, zatímco barvy sponzora dostihu reprezentující Komtesa (ž. Foret) se uvedla pátým místem v dostihu, v němž se na prvních dvou místech seřadily Shining Sky a Riwetta.

Kvalitní konkurence se sejde rovněž na startu 35. Ceny Jockey Clubu ČR (II. kat., 2000 m). O kvalitách klasického ročníku se budou snažit přesvědčit v St Legeru pátá Cats‘ Agility (ž. Hrouda) i druhý z Lázeňské míle Like Magic (ž. Florian), ale vysoké ambice mají rovněž naposled v Bratislavě vítězný Odsonne (ž. Zatloukal) a těsně druhý z mostecké Velké letní ceny Rabbit Red Jazz (ž. Línek).

Dodejme, že celkem se v neděli v Karlových Varech odběhne sedmička rovinových dostihů, z nichž první odstartuje ve 14:00.

Více informaci naleznete na DETAILU AKCE.

 

DSC_0327.jpgZatímco Karlovy Vary jsou základním pilířem letního provozu a v neděli uzavírají sezónu, na Moravu se v sobotu dostihy vrací po bezmála tříměsíční letní pauze. Ve Slušovicích je plánován program čítající čtyři rovinové dostihy, dva dostihy přes proutěné překážky a dvě steeplechase cross country. Výraznější vrchol mezi nimi schází, když nejvyšší status má čtveřice dostihů III. kategorie, nicméně startovní listiny slibují zajímavou povídanou. Na co se tedy mnohou diváci například těšit? Debutovat bude syn výborné Dumnonie Don Hugo (ž. Laube), chybět nebude specialistka na slušovické sprinty Dapa (Kvízová) a překážkovou premiéru absolvuje trojnásobný jedničkový vítěz Cape Freedom (ž. Novák).

První ze sobotních dostihů odstartuje ve 13:00.

Více informaci naleznete na DETAILU AKCE.

 

foto: Tomáš Holcbecher, Bohumil Křižan