Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Sternkranz obhájil vítězství ve Zlatém poháru EŽ Praha

Sternkranz obhájil vítězství ve Zlatém poháru EŽ PrahaDesátou kapitolou letošní metropolitní sezóny byl jediný dostihový den v Chuchle Areně Praha, jehož program je kombinovaný z rovinových a překážkových dostihů. Vrcholem byl nejdelší a nejvýše dotovaný český dostih přes proutěné překážky, 16. Zlatý pohár Elektrizace železnic Praha (I. kat., 4200 m, 360 tis. Kč, 4l. a st.), v němž loňský triumf obhájil osmiletý valach Sternkranz a zároveň se po tříměsíční zdravotní pauze do sedla vítězně vrátil žokej Josef Bartoš.

Holcbecher_2022Sep11_02407.jpgFavorit Sternkranz splnil svou roli bez sebemenších problémů a triumfoval zadrženě o nesčetné délky před stájovým kolegou, předloňským vítězem Capivarim, za nímž do cíle dorazili ještě Stuke a Rate. Sternkranz dosáhl desátého kariérního vítězství a stal se druhým koněm v historii Zlatého poháru EŽ Praha, kterému se podařilo vyhrát podruhé. Trenér Josef Váňa mladší a stáj Scuderia Aichner SRL zaznamenali čistý hattrick, pro Josefa Váňu šlo o třetí trenérský a celkově již sedmý zápis do listiny vítězů (čtyřikrát se prosadil i jako jezdec), Josef Aichner je prvním majitelem, jenž má ve sbírce z tohoto dostihu tři trofeje.

V sedle Sternkranze zaznamenal druhý triumf ve Zlatém poháru žokej Josef Bartoš, trojnásobný český a pětinásobný italský šampión se tak vrátil na dostihové dráhy vítězně po tříměsíční odmlce, vynucené červnovým zraněním.

Rovinový program měl vrcholy ve dvou testech II. kategorie a oba nabídly dramatické souboje. Mezi sprintery se v Ceně společnosti Subterra, a.s. poprvé v kariéře prosadil Creator, který o krátkou hlavu přetlačil Heidy High. V sedle pětiletého valacha stáje Maneko zaznamenala Vendula Korečková 19. vítězství sezóny.

Holcbecher_2022Sep11_01433.jpgVytrvalci se utkali v Ceně společnosti Sudop Brno s.r.o., kde si spolu nedávné pořadí z Karlových Varů prohodili Vévoda a Culihrach. Po krásném souboji trvajícím celou cílovou rovinu se nakonec radoval vyslanec stáje DC Zámrsk MUDr. Brna, jehož černo-žluté barvy oblékla Jiřina Andrésová. Ta se v jeho sedle letos objevila čtyřikrát, s bilancí tři vítězství a jedno druhé místo.

 

Foto: Tomáš Holcbecher