Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Zlatý Pohár EŽ Praha s vítězi posledních dvou ročníků

Zlatý Pohár EŽ Praha s vítězi posledních dvou ročníkůV neděli 11. září pokračuje dostihová sezóna v Chuchle Areně Praha jedinou kapitolou, během níž mohou diváci na metropolitní scéně vidět překážkové dostihy, kromě šesti rovinových se uskuteční dvojice dostihů přes proutěné překážky. O vrchol programu, 16. Zlatý pohár Elektrizace železnic Praha, s distancí 4200 metrů a cenou 360 tisíc Kč nejdelší a nejbohatší český dostih nad lehkými skoky, bude usilovat pětice aktérů, mezi nimiž nechybějí stájoví kolegové Sternkranz a Capivari, kteří ovládli poslední dva ročníky. 

DSC_1492.jpgOba patří italskému majiteli Josefu Aichnerovi, a jeho Scuderia Aichner SRL tak má velkou šanci stát se první stájí, která v tomto dostihu dosáhne hattricku. Třetího trenérského vítězství by navíc dosáhl Josef Váňa mladší, pro nějž by šlo zároveň o sedmý zápis do listiny vítězů (čtyřikrát triumfoval také jako jezdec), a celkově by tím předstihl svého otce, který Zlatý pohár EŽ Praha vyhrál šestkrát jako trenér.

Nicméně proti budou stát tři soupeři a především dva z nich mohou historické zápisy překazit. Vlastní odchovanec stáje K-K Metal Stuke už v kariéře vyhrál dvanáct dostihů včetně vrcholných Gran Corsa Siepi D'Italia a Di Merano a po roční zdravotní pauze se před třemi týdny rozcvičil vítězstvím v menším rovinovém dostihu v Senici, vítěz předloňské Velké jarní ceny Rate po velmi úspěšné rovinové části kariéry přešel na překážky letos a ze všech tří vystoupení na francouzských drahách si přivezl dotovaná umístění. Jediným aktérem, jehož úspěch by v této konkurenci vyloženě překvapil, je dosud nezvítězivší zástupce sponzora dostihu Dumon Roclay.

Dalším diváckým magnetem bude comeback Josefa Bartoše, trojnásobný vítěz Velké pardubické a další více než stovky dostihů nejvyšší kategorie, mnohonásobný šampión v ČR a Itálii a s téměř osmi sty triumfů historicky nejúspěšnější český překážkový žokej se vrací do sedla po tříměsíční přestávce způsobené zraněním a ještě před starty v obou skokanských položkách programu se představí také v rovinovém dostihu. Také jeho soupeři ve Zlatém poháru EŽ Praha patří k absolutní špičce, Lukáš Matuský a Pavel Složil mladší vyhráli poslední dva ročníky Velké pardubické, Marcel Novák je dvojnásobným a Jaroslav Myška dokonce pětinásobným českým šampiónem.

Start prvního dostihu je ve 14 hodin, areál Chuchle Areny Praha bude otevřen od pravého poledne.

Více informací naleznete na DETAILU AKCE.

 

foto: Bohumil Křižan