Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Antalgique pomohla Janu Kratochvílovi prodloužit unikátní sérii

Antalgique pomohla Janu Kratochvílovi prodloužit unikátní sériiV sobotu zahájilo dostihovou sezónu malebné závodiště v Lysé nad Labem a vrcholem byla tradiční Prvomájová steeplechase. Od roku 2014 se z vítězství v tomto dostihu vždy radoval tandem Josef Váňa – Jan Kratochvíl, tentokrát se ovšem na start postavili jako soupeři.

Josef Váňa

Pravděpodobnější bylo, že vítěznou sérii prodlouží trenér Josef Váňa, který do dostihu posílal v Lysé dosud neporaženého Aenease a vítěze z roku 2019, Power Zara. Oba dva favority však zaskočil Jan Kratochvíl v sedle šestileté klisny Antalgique a sérii triumfů v Prvomájové steeplechase tak prodloužil na neskutečných devět zásahů. Aeneas přilétl velkým závěrem pro druhé místo, za ním se srovnala dvojice Bugsie Malone a veterán Larizano.

Antalgique se v Lysé nad Labem dařilo už vloni, když ze tří startů vytěžila jedno vítězství a dvě druhá místa. Bylo to ale jen ve čtvrté kategorii, takže její vítězství v hlavním dostihu bylo poměrně překvapivé. Vzhledem k tomu, že klisně stáje Lokotrans je teprve šest let, může mít Jan Kratochvíl slušné vyhlídky na pokračování unikátní šňůry. Jeho nová spolupráce s trenérem Urbánkem je zatím nadmíru úspěšná, ze sedmi letošních překážkových startů byly čtyři završeny vítězstvím, což dává zřídka vídanou úspěšnost 57%. V sobotu se radovali i v závěrečném dostihu, když v Proutěných překážkách Tipsportu slavil vítěznou premiéru čtyřletý hnědák Frenki v majetku Stáje Castor.

Rovinová část programu měla hlavní dostih v Memoriálu Chrise Richnera za podpory přátel a spol. Charvát Group. V něm se po spanilé jízdě z konce pole prosadila Sixte, jejíž trenér Ludvík Haris zažívá též velmi podařený vstup do sezóny.

Zajímavými jmény do budoucnosti můžou být vítězové dostihů pro tříleté koně. Mezi debutanty ve vytrvalecké Ceně společnosti Centrothermal Mladá Boleslav se prostřednictvím Boule de Neige radoval jako trenér i majitel Josef Váňa, ve sprinterské Ceně společnosti Pragis potvrdil dobrou jarní formu trenéra Petrlíka Rabbit Spirit nesoucí bílo-zelené barvy Rabbitu Trhový Štěpánov.

Ferdinand Minařík
foto: B. Křižan