Úvod > Jockey Club > Aktuality > Devoir Rien zůstává neporažená

Devoir Rien zůstává neporažená

V neděli 18. dubna byla na mosteckém Hipodromu zahájena cvalová sezóna 2021. Bez přítomnosti diváků se uskutečnilo osm výkonnostních zkoušek, hlavním dostihem byl 47. Memoriál Rudolfa Deyla společnosti Tipsport.

Dostihy

Tato předzkouška klasické Jarní ceny klisen měla být hlavně soubojem dvou zimních královen. Nakonec k němu nedošlo, když vítězka slovenské analogie Devoir Rien v sedle se stálým žokejem Janem Vernerem zvítězila jistě, největší soupeřku nakonec našla v Sparkle Shout. Obě dvě první klisny v cíli nosily o 2 kg nižší zátěž, než „lázeňská“ zimní královna Muguruza, která dokončila na pátém místě. Před ní se ještě dostaly Giannina a Rabbit Coulsty. Zástupkyně stáje Charvát Group a svěřenkyně trenéra Tůmy Devoir Rien tak zůstává ve třech startech neporažená, a dá se předpokládat, že s rolí favoritky se bude muset vypořádat i v prvním klasickém dostihu sezóny.

Status II. kategorie měl 4. Memoriál Jaroslava Podolana, zakladatele mosteckého Hipodromu. Tento dostih přinesl strhující souboj dvojice Orpheus a Grigri Lancray, přičemž nejtěsnějším rozdílem se radoval prvně jmenovaný v sedle s Petrem Foretem.

V Ceně tříletých vytrvalců se ukázali možní adepti letošního Českého derby a o pozornost si řekl zejména Locomotive, který odešel od soupeřů už před cílovou rovinou. U cílové podkovy měl náskok sedmi délek před debutujícím Briliant Starem. Ten připravil svým příznivcům horké chvíle ještě před startem, když se ve startovních boxech zbavil svého žokeje Laubeho, a vydal se na osamocenou obhlídku místní dráhy. Naštěstí po chvíli se k ostatním vrátil a do dostihu odstartoval.

V rámcových dostizích získala double stáj Rabbit Trhový Štěpánov, to zaznamenal rovněž žokej Jan Verner, který k trumfu z vrcholu dne přidal další v posledním dostihu v sedle Admiral Piett. Sázkařsky zajímavým dostihem byla hned úvodní zkouška dne, kde na prvních třech místech dokončili koně s kurzem 18:1, vítězný Kissi Sturm je navíc vlastním odchovancem žokeje Jakuba Pavlíčka.