Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Do 131. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou je přihlášeno devatenáct koní

Do 131. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou je přihlášeno devatenáct koníČtvrtek byl dnem přihlášek do 131. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou. Do vrcholu tuzemské překážkové sezony je přihlášeno 19 koní z České republiky a Slovenska, včetně tří vítězů uplynulých ročníků Velké pardubické. Ve stejném termínu byly zveřejněny také přihlášky do dalších dostihů mítinku – největší zájem je o Cenu Labe.

 

Dostihy

V letošním roce odpadl květnový termín přihlášek a tak všichni netrpělivě očekávali, kdo se na listině objeví až po skončení čtyřdílného kvalifikačního seriálu v září. Zveřejněná devatenáctka zájemců o start ve 131. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou slibuje atraktivní startovní listinu.

Nejvíce koní do dostihu posílá tradičně trenér Josef Váňa. V trojici jeho koní jsou hned dva vítězové minulých ročníků Velké pardubické – No Time To Lose a Theophilos. Dnes dvanáctiletý No Time To Lose ve Velké pardubické zvítězil v roce 2017, pak se krátce vytratil a letos znovu ukázal skvělou formu mimo jiné vítězstvím v květnové kvalifikaci. O rok mladší Theophilos zvítězil v roce 2019. Oba se postaví loňskému vítězi Velké pardubické Hegnusovi, kterého k triumfu přivedl trenér Radek Holčák. Dvojici svěřenců přihlásili trenéři Stanislav Popelka a Jaroslav Brečka, který Velkou pardubická zná i jako její vítězný jezdec a jehož Kaiserwalzer reprezentující Slovensko zvítězil letos v zářijové kvalifikaci. Početně nejsilnější zastoupení má stáj Nýznerov, a to díky Playerovi, Strettonovi a Sztormovi. Každého z nich připravuje jiný trenér. Jedinou přihlášenou klisnou je trenérem Pavlem Vítkem připravovaná Vanesse, která ovšem v Pardubicích nikdy nestartovala a kvalifikaci splnila ve Francii. Ambice na úspěch v legendárním dostihu mají také čtyři ženy – trenérky.

Kdo se skutečně postaví na start 131. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou bude zřejmé v pátek 1. října po jedenácté hodině. To je totiž čas, kdy budou uzavřeny startovní listiny a kdy potomek zakladatele Velké pardubické hrabě Francesco Kinský dal Borgo v Pardubicích slavnostně vylosuje startovní čísla účastníkům letošního ročníku.

Do Ceny firmy Chládek a Tintěra, Pardubice – Ceny Labe, která je považována za předstupeň Velké pardubické, je přihlášeno 12 koní včetně francouzského zástupce. O Cenu hejtmana Pardubického kraje – Cenu Vltavy má zájem 10 koní a do Poplerova memoriálu skupiny Profireal Group trenéři poslali 8 přihlášek.

Kompletní přihlášky