Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Dostihové září v Chuchli startuje s dvojicí elitních dostihů

Dostihové září v Chuchli startuje s dvojicí elitních dostihůV neděli 3. září se po letní pauze vrací dostihové dění na centrální českou dráhu v Chuchle Areně Praha. Uskuteční se osmá kapitola letošní metropolitní sezóny s tradičními vrcholy v podobě dvou významných dostihů, v každém z nich si sedm nejlepších rozdělí celkovou dotaci 550 tisíc Kč. Závěrečný a nejdelší klasický test roku 78. PP Asset Management St Leger (2800 m) vybojuje deset tříletých hřebců a dvě klisny, v 45. Velké ceně Prahy CK Martin Tour (1600 m), konané pod záštitou primátora hl. m. Prahy Bohuslava Svobody, změří síly kvarteto tříletých reprezentantů klasického ročníku a osm starších zástupců. Doprovodný program bude věnován nejmenším návštěvníkům. 

DSC_4399.jpgFavoritem 78. PP Asset Management St Legeru je vítěz zdejší CONSEQ Velké jarní ceny a Slovenského derby Jardin Michelet, jenž dosud jedinou porážku utrpěl v Českém Derby, které se mu nepodařilo a skončil v něm osmý. O tři týdny později si ale v Bratislavě vše vynahradil a nyní bude útočit na třetí klasický triumf. Nejúspěšnějším aktérem z výsledkové listiny Českého Derby zde bude Ganibet, který bral v červnovém vrcholu nečekaně třetí honorář, přičemž jen půl délky za ním čtvrtý skončil Charpentier, a ten nyní nastoupí poprvé jako svěřenec chuchelského trenéra Jaroslava Drlíka. Do okruhu vážných kandidátů na čelní příčky dále patří Magic Merlin, jemuž se, podobně jako hlavnímu favoritovi, nepovedlo České Derby, ale v bratislavském ekvivalentu byl čtvrtý, a novic mezi tuzemskou klasickou špičkou Norton, dubnový vítěz menšího dostihu v Mannheimu, který po rekonvalescenci při české premiéře podal proti špičkovým starším soupeřům před dvěma týdny v Karlových Varech solidní výkon. Pozornost bude poutat také šestá z Oaks Garmona, která je polosestrou (stejná matka, jiný otec) loňského premianta St Leger a Koně roku 2022 Gaspariniho.

DSC_7027.jpgVe 45. Velké ceně Prahy CK Martin Tour bude loňský triumf obhajovat obrovská koňská osobnost Ideal Approach, už jedenáctiletý úřadující Mílař roku, který ve své přebohaté kariéře vyhrál šestnáct dostihů a nastoupí ke čtyřiasedmdesátému startu. Hlavním adeptem triumfu však je pětiletý Partenit, svěřenec Václava Luky má na kontě i těsné druhé místo z dostihu Gr.3 ve Francii a českému publiku se představí poprvé, stejně jako jeho žokej, aktuálně patnáctý muž francouzského šampionátu Clement Lecoeuvre. Velkými jmény na startovní listině jsou i Mílař roku 2021, dvojnásobný vítěz Velké květnové ceny a Tattersalls Mile Ignacius Reilly, premiantka Oaks 2020, čtvrtá a třetí z posledních dvou ročníků Velké ceny Prahy CK Martin Tour Zariyannka, loňský juniorský šampión Devil In Pink, vítěz Leram Million 2020 a zde vloni druhý Politicum, či nečekaný držitel letošní Tatersalls Mile Shahbandar.

Také další program slibuje skvělou podívanou: pokračovat bude dvanáctý ročník pražského seriálu Fitmin Cup pro dvouleté koně českého chovu, dalším dostihem pro čtyřnohé juniory bude CONSEQ Simsonova cena, jež se zároveň stane jubilejním 18000. chuchelským cvalovým dostihem, a poběží se také čtyři vyrovnané handicapové dostihy.

Nejen proto, že v létě dětem končí letní prázdniny, bude doprovodné dění zaměřeno na nejmladší návštěvníky (mj. soutěžní stezka s úkoly o ceny – od 11 do 15.30 hodin, jízdy na ponících – mezi 13. a 15. hodinou, tvořivé dílničky, malování na obličej, závody v králičím hopu ad.).

První dostih startuje ve 13.15 hodin, areál se otevře již v 11 hodin.

Nedělním termínem zároveň odstartuje "Chuchelské dostihové září". Centrální závodiště, jako jediné v ČR, nabídne sérii čtyř po sobě jdoucích dostihových dnů a během každého ze zářijových víkendů se v Chuchle Areně Praha bude konat dostihové odpoledne: v neděli 10. září Dostihový den EŽ Praha s nejdelším tuzemským dostihem přes proutěné překážky, v neděli 17. září Dostihový den Laty Brandisové, v němž se uskuteční také druhý ročník dostihu pouze pro žokejky a jezdkyně, a v sobotu 23. září program s dětským koncertem a dokonce třemi dostihy nejvyšší kategorie, protože vedle Renomia Velké ceny českého turfu a Arqana Gerschova memoriálu se, díky svému sponzorovi a iniciátorovi, po roční odmlce opět poběží nejbohatší český sprinterský dostih Leram Million.

 

Více informací najdete na DETAILU AKCE.

 

foto: Bohumil Křižan