Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Dostihový víkend: Slušovický maratón a Vary s „Archandělem“

Dostihový víkend: Slušovický maratón a Vary s „Archandělem“O uplynulém víkendu se u nás běhalo na dvou drahách. Slušovický pořadatel připravil na sobotu maratónský program deseti dostihů, v Karlových Varech bylo zkoušek méně, zato ale s prvním vrcholem pro dvouleté.

Dostihy

Nejmladší generace se představila i ve Slušovicích, které slavily 40. výročí založení dráhy, a v Ceně EBF zvítězil český odchovanec Skyforce ze stáje Virvál. Syn ve dvou letech neporažené šampionky Skary odskakoval v roli favorita a to na dráze bez problémů splnil. V dalších dostizích III. kategorie se na sprintu prosadil Corston, mezi vytrvalci si první životní zásah připsal loňský účastník Českého derby, Kenshibu. Mezi jezdci se dařilo Janu Odložilovi, který se prosadil ve dvou ze tří překážkových dostihů dne. Jeho partnery byli Elsid a Mobilization.

Neděle přinesla po ránu dešťové přeháňky a tak se v Karlových Varech, jak už se letos stalo zvykem, běhalo opět na měkké dráze. To ve dvojkové Ceně společnosti Meantiva Management a.s. ocenila Wellunca, která svůj dosavadní největší triumf v rámci EJC dne dosáhla též na měkčí půdě. Svěřenkyně trenérky Kabelkové v majetku stáje EPICOS je odchovankyně Hřebčína Napajedla, za zmínku stojí i to, že druhý v cíli Orleano je rovněž narozený v nejslavnějším českém hřebčíně.

V sedle čtyřleté ryzky byl Petr Foret, který si o půl hodiny později šel pro čestnou cenu podruhé. V hlavním dostihu dne, 42. Ceně Masise skupiny Maentiva mu trenér Šavujev nasedlal Arkhangelska, který v lázeňské metropoli triumfoval už před dvěma týdny. Tehdy musel o vítězství bojovat, tentokrát zněl výrok komise „lehce 3 ¼“. Druhá cílem proběhla do dostihu dohlášená Porcinella a až třetí byl na sázkovém trhu nejpopulárnější Irbis.

Naopak s rolí favorita v dostihu pro české odchovance, Ceně ČSCHPMKD, si lehce poradil tříletý Respekt, kterého bychom za dva týdny měli vidět v pražské Chuchli na startu posledního klasického dostihu sezóny, St. Leger.

Ferdinand Minařík
Foto: Bohumil Křižan