Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Gomba doběh „raz – dva“ pro Lokotrans

Gomba doběh „raz – dva“ pro LokotransDostihovou sezónu v Chuchle Areně Praha odstartoval tradiční Gomba handicap za spíše zimního než jarního počasí. I tak ale návštěvnost byla poměrně velká a diváci se mohli těšit z řady dramatických doběhů, přičemž hlavní dostih nebyl jiný.

DSC_1400.jpgTen Jir Sun udržel až do cíle, kde měl náskok necelé délky před Matellem, takže trenér Urbánek se mohl radovat z doběhu „raz – dva“. Překvapivě velkým soupeřem pro vítěze byla dlouho největší outsiderka Manolla, která asi 100 metrů před cílem neměla volný prostor k útoku. Dotaci brali ještě čtvrtý Corston a pátý Gentleman Jack, který podal po doběhu protest. Ten dostihová komise řešila dlouhé minuty a dospěla k závěru, že k tísnění v cílové rovině došlo, ale na doběh vliv nemělo.

Druhým vrcholem odpoledne byla Cena Magazínu Forbes (handicap II. kategorie), kde českému odchovanci Wakai Go k dalšímu progresu pomohl hodně svým jezdeckým výkonem žokej Petr Foret. Čtyřletý reprezentant stáje DS Go už vypadal za distancí jako poražený kůň, druhý z loňského šampionátu jezdců ale dokázal zmobilizovat jeho síly a do cíle ho dostat jako vítěze rozdílem krku.

Tradičně dobrou formou na úvod sezóny se prezentoval trenér Petrlík, když jeho svěřenci ze stáje Rabbit Trhový Štěpánov zvítězili v posledních dvou dostizích programu. Pro něj přitom odpoledne začalo nešťastně, když ve druhém dostihu se nezaviněně zranila stájová dvojka, Simona Laubeová.

 

Foto: Bohumil Křížan