Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Karlovarská Letní cena klisen slibuje vyrovnanou bitvu

Karlovarská Letní cena klisen slibuje vyrovnanou bitvuDostihová sezóna o víkendu pokračuje v Karlových Varech, kde se v neděli odběhne sedmička dostihů, mezi nimiž je vrcholem Cena Sokolovské uhelné – 21. Letní cena klisen. Před jejím startem se zaplní všech dvanáct startovacích boxů a diváci se mohou těšit na napínavou bitvu. Do okruhu favoritek totiž patří rovná polovina ze zúčastněných klisen.

DSC_3787.jpgV roli obhájkyně vítězství do Ceny Sokolovské uhelné - 21. Letní ceny klisen (II. kat., 2000 m) nastoupí Classa (ž. Chaloupka), která před rokem o pouhou hlavu porazila druhou Whirl Wind Girl (ž. Srnec). Nebude překvapením, když se letos jejich poměr sil otočí, protože aktuální forma hovoří pro později jmenovanou svěřenkyni Pavla Tůmy. Každopádně obě zmíněné klisny ponesou stejně jako před rokem nejvyšší hmotnosti. Naopak vůbec nejméně ponese Hidden Girl (ž. Andrésová), což je ale dáno především tím, že je jedinou tříletou klisnou v poli. Také stájová kolegyně Whirl Wind Girl už je etablována na nejvyšší scéně, když skončila třetí v Deylově memoriálu, a metry navíc jí přijdou vhod.

Předloňská vítězka Oaks Vignetta (ž. Florian) se do Karlových Varů vrátí dva týdny poté, co obsadila čtvrtou příčku v Karlovarské dvojnásobné míli. V květnovém Smolíkově memoriálu jí ovšem dokázala porazit tempařka Hennezis (ž. Korečková), která si při své české premiéře ve Velké dubnové ceně připsala skalp Classy. Počítat se s ní tedy musí navzdory poslednímu výpadku, který jde na vrub kolizi v oblouku. Umístěním na předních příčkách nepřekvapí ani Comming Pulse (Mokrošová). Vždyť v posledních osmi startech neskončila hůře než čtvrtá. Posledně v Ceně Nory Jeane skončila třetí před pátou Classou.

DSC_3939 (2).jpgStatus II. kategorie má rovněž mílová Cena SUAS Group. Jedná se o handicapech, takže výkonnostní rozdíly mezi osmičkou startujících vyjadřují nesené hmotnosti. Nízkých hmotností může využít dvojice tříletých klisen trenéra Václava Luky. Jedničkou je mezi nimi zřejmě Dantawi (Fialová), která posledně ukázala zlepšení druhou příčkou v Ceně Nory Jeane. S nejvyšší hmotností se musí vyrovnat dvojnásobná letošní vítězka z Brna Rabbit Coulsty (ž. Chaloupka), v roli obhájce vítězství půjde na start Yasánek (ž. Foret).

Zajímavou povídavou slibují také další dostihy, která nabízejí početná startovní pole. Celkem se totiž v sedmi dostizích představí 75 koní. Dodejme, že první z nedělních dostihů odstartuje ve 14 hodin.

 

 

Více informací najdete na DETAILU AKCE.

 

foto: Bohumil Křižan