Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Pony liga - dosavadní úspěchy v roce 2021

Pony liga - dosavadní úspěchy v roce 2021Jsme v polovině roku a i přes pozdní začátek dostihové sezony za sebou máme již tři dostihové dny, při kterých se konaly i dostihy poníků.

 

Dostihy

Úvodní dostihy v Brně (12.6.) byly poznamenány nepřízní počasí a v posledním (největším) oddělení tak došlo k řadě škrtů. I tak byl k vidění vyrovnaný dostih shetlandů, který se tradičně těší velké oblibě diváků, následovalo střední oddělení, ve kterém byl později, tzv. od zeleného stolu, stanoven současný doběh na prvním místě. Největšího oddělení poníků, se z již zmiňovaných důvodů nakonec zúčastnili pouze dva startující.

S velkým zájmem o start jsme se následně setkali v Pardubicích (26.6)., kde jsme po dohodě s pořadatelem mohli poníky rozdělit do tří velikostních kategorií, přihlášeno bylo 19 poníků! Pardubické dostihy se povedly i přes tradiční drobné problémy na startu. Největší radost nám udělali jezdci z největšího oddělení, kteří sice své svěřence zastavili až za lesíkem, ale následně předvedli ukázkový návrat ve skupince a pomalým cvalem se rychle dostali ke svým vodičům.

I v Lysé nad Labem (6.7.) jsme pokračovali v trendu tří velikostních oddělení a děti tak měly vyrovnané šance na úspěch. Bohužel v největším oddělení došlo k neplatnému startu, který startér signalizoval stále zvednutým startovacím praporkem. Na místě bylo rozhodnuto o okamžitém opakování dostihu. Tři jezdci se svými poníky však absolvovali po neplatném startu téměř celý okruh lysolabského závodiště a tak pro ně v horkém počasí byl druhý start jistě náročný. Všichni to nakonec zvládli a dojeli již platně do cíle.

Všichni účastníci každého dostihu již tradičně obdrželi hodnotné věcné ceny, v Lysé nad Labem pak navíc Josef Váňa ml. věnoval malým závodníkům část své dostihové výstroje.

Pokud bude sezona pokračovat dle plánu, máme před sebou ještě 12 dostihových dnů, máme se tedy na co těšit.


Foto: Andrea Zavadilová