Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Start dostihové sezóny s mezinárodním obsazením

Start dostihové sezóny s mezinárodním obsazenímV neděli 3. dubna se letos poprvé otevřou brány Chuchle Areny Praha divákům a bude zahájena nová dostihová sezóna. První z osmi dostihů odstartuje ve 14.00 hodin, areál závodiště bude otevřen od 12 hodin. Vrcholem programu bude 95. Tipsport Gomba handicap, který tradičně otevírá českou dostihovou sezónu. 

 

DSC_1390.jpgNa jeho start míří devět koní ze tří zemí, kromě sedmi zástupců domácích stájí nastoupí rakouský Beau Massagot a slovenský Gentleman Jack. Tuzemskou sestavou vedou loňští vítězové nejvyšších kategorií Jir Sun a Worth Choice, medailová umístění z posledních dvou ročníků pak bude obhajovat spolehlivý Manoamano.

Nedělní menu slibuje také nebývale atraktivní jezdecké obsazení. Po roční odmlce se do sedla vrací žokej-šampión roku 2018 a jeden z největších jezdeckých talentů posledních let David Liška, proti němu a ostatním nejlepším českým žokejům se postaví Švýcarka Sibylle Vogt, historicky nejúspěšnější slovenský žokej a aktuálně vedoucí muž německého šampionátu Jozef Bojko, desetinásobný šampión Slovenska Jaroslav Línek, či šampión Slovenska (2014) a Polska (2017) Michal Abík. Poprvé v Praze pak budou účinkovat Němec Leon Wolff, Belgičan Kobe Vanderbeke a také turecký rodák Tolga Koyuncu.

Příznivou informací je nepochybně fakt, že ceny vstupného pro letošní sezónu zůstaly na loňské úrovni. Vstup zdarma mají kromě dětí do 15 let a ZTP nově také vojáci v uniformě.

Přímý přenos můžete sledovat na ČT Sport od 15:20 hodin, stream z celého dne poběží od 13:30 hodin ZDE.

Pod hlavičkou Jockey Clubu ČR se po skončení dostihového dne (cca v 18.00 hodin) uskuteční v malé sázkové hale nad paddockem vyhodnocení nejlepších aktérů dostihové sezóny 2021. Veřejnosti bude přístupné.

Více informací najdete v detailu akce ZDE. >>

 

Foto: Bohumil Křižan