Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > V neděli první díl Klasické trojkoruny, v sobotu startují Slušovice

V neděli první díl Klasické trojkoruny, v sobotu startují SlušoviceDostihová sezóna o víkendu pokračuje dvojicí dostihových dnů. V sobotu mohou diváci letos poprvé zavítat do Slušovic, kde se program skládá ze čtyř rovinových a tří překážkových dostihů. V neděli se v Chuchle Areně Praha odběhne osmička rovinových dostihů, přičemž pod drobnohledem budou především tříletí koně. Adepti Českého Derby se totiž utkají v Memoriálu JUDr. Frankenbergera a vrcholem odpoledne je Velká jarní cena, tedy první díl Klasické trojkoruny.

DSC_5482.jpgPrvním z nejvýznamnějších vrcholů dostihové sezóny bude tuto neděli v Chuchle Areně Praha 102. CONSEQ Velká jarní cena o 550 tis. Kč, klasický dostih pro tříleté hřebce a klisny, úvodní díl tzv. Klasické trojkoruny. Na start se postaví čtrnáct hřebců a jedna klisna, všichni reprezentují tuzemské stáje, dva aktéři jsou narození v ČR, ostatní byli importováni. V osmi dostizích celého odpoledne by mělo účinkovat 92 koní a šestatřicet jezdců, program startuje již ve 13 hodin.

Favoritem 102. CONSEQ Velké jarní ceny (start ve 14.45 hodin) je šampión loňských dvouletých hřebců Devil In Pink (ž. Laube, tr. Urbánek, stáj Lokotrans), který výhledově míří do německé Velké jarní ceny a nedělní vystoupení pro něj bude letošní i pražskou premiérou. Nebude však jediným účastníkem, jenž se na centrální dráze představí poprvé. Řada vyzyvatelů má zapsány výsledky především z Francie, kde většinou dosahovali na dotovaná umístění. Výjimkou je jediná klisna v poli Abha – ta koncem března triumfovala v dostihu nezvítězivších v Pornichetu a její stáj Statek Blata Český ráj (a trenérka Ingrid Janáčková) má v dostihu hned trojnásobné zastoupení. 

Dalším ostře sledovaným dostihem bude 37. Memoriál JUDr. Otakara Frankenbergera (2200 m, start ve 14.10 hodin), v němž změří síly adepti startu v Českém Derby a jehož výsledek často naznačí jejich reálné ambice vzhledem k červnovému cíli. Silnou sestavu do dostihu vyšle trenérka Ingrid Janáčková Koplíková, když trojice jejích svěřenců figuruje na předních místech sázkové nabídky.

V neděli 14. května nebudou ve Velké Chuchli zastavovat vlakové spoje, nicméně dojde k posílení autobusových linek č. 244 a XS7 ze Smíchovského nádraží. 

Areál Chuchle Areny se pro návštěvníky otevře již v 11 hodin, první dostih odstartuje ve 13 hodin. Doprovodným programem, kromě tradiční bohaté nabídky pro nejmenší návštěvníky (v 15.25 hodin i s představením loutkového divadla), budou tentokrát ochutnávky vín, grillování a chill out zóna v rámci prosecco & wine pikniku.

Více informací najdete v DETAILU AKCE.

 

DSC_8054.jpgPrvní z pětice letošních dostihových dnů ve Slušovicích se v sobotu koná od 13 hodin. Vrcholem dne je Cena společnosti TIPSPORT (III. kat., 1600 m), která je s jedenácti účastníky zároveň nejpočetněji obsazeným dostihem. Čtveřice startujících se na mílové distanci utkala už před třemi týdny v Brně, kde si nejlépe vedla druhá Fable (žk. Novák ml.), za níž na třetím místě skončil Fly Amico (am. Zapletalová). Do sezóny zde vstoupí dvojice trenéra Radima Bodláka, která se loni umístila v jedničkových dostizích. Lady Sophie (žk. Zedková) totiž skončila čtvrtá v Jarní ceně klisen a Stratovarius (ž. Pavlíček) obsadil pátou příčku v Ceně zimního favorita.

Z trojice překážkových dostihů je nejlépe obsazena krosová Cena Obce Hošťálková (IV. kat., 3800 m). Také do ní půjde s dobrými šancemi svěřenec Radima Bodláka. Mobilization (ž. Složil ml.) sice přes rok nestartoval, když naposled skončil čtvrtý v loňské Prvomájové steeplechase, ale ve Slušovicích se mu pravidelně daří. Z pěti startů tam totiž vytěžil tři první a jedno druhé místo.

Více informací najdete v DETAILU AKCE.

 

foto: Bohumil Křižan