Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Vrcholem víkendu je výborně obsazená Velká jarní cena

Vrcholem víkendu je výborně obsazená Velká jarní cenaO následujícím víkendu se uskuteční dvojice dostihových dnů. V sobotu pokračuje dostihová sezóna ve Slušovicích, kde je plánován pestrý program složený z devíti dostihů, ovšem vrchol víkendu v neděli přivítá Chuchle Arena Praha. Tam budou v hlavní roli tříletí, když se odběhne jedna z nejdůležitějších předzkoušek Českého Derby a především klasická Velká jarní cena.

DSC_0725.jpgV neděli 15. května odstartuje chuchelský program ve 14 hodin. 101. Conseq Velká jarní cena (L, 1600 m) bude odstartována krátce po půl páté a její startovní listina slibuje mimořádně zajímavou podívanou. Mezi patnáctkou koní se totiž nachází i trojice, která sbírala cenné výsledky ve Francii. O tom nejlépe vypovídá skutečnost, že všichni vlastní francouzské handicapy minimálně 41 kg, což je známka vysoké kvality. Dokonce ještě o 3,5 kg výše je v zemi galského kohouta hodnocen Westminster Night (ž. Foret). Svěřenec Václava Luky sice minule po nešťastném průběhu neuspěl v předzkoušce francouzské Velké jarní cena, což ale neznamená, že by s ním jeho realizační tým rezignoval na velké zahraniční dostih. Stále je totiž přihlášen do o týden později konané německé Velké jarní ceny.

Zbylou dvojici „Francouzů“ připravuje Ingrid Janáčková Koplíková a reprezentují stáj Jany Dufkové. Oba už se každopádně představili na českých drahách. Josephino (ž. Línek) u nás absolvoval několik startů jako dvouletý, ale zazářil především únorovým čtvrtým místem v Listed na all-weather dráze v Cagnes-sur-Mer. Naopak Help (ž. Koplík) se do Česka stěhoval teprve v dubnu a u nás se uvedl třetím místem v Memoriálu profesora Václava Michala, v němž útočil z konce pole.

Zmíněný Memoriál profesora Václava Michala je hlavní předzkouškou Velké jarní ceny a před třemi týdny v něm stylem start-cíl zvítězil Arkhangelsk (ž. Palík) před Zamicem (ž. Zatloukal). Více se tehdy čekalo od vítěze Ceny zimního favorita Red Corala (ž. Verner), který skončil pátý. Rozdílem krku ho porazil čtvrtý Ashat (ž. Laube), pro něhož hovoří výborná stájová forma, když svěřenci Luboše Urbánka vyhráli o minulém víkendu dvě slovenské klasiky. Své příznivce jistě najdou i Like Magic (ž. Liška), který posledně v Bratislavě zaujal mohutným finišem, a dvojkový chuchelský vítěz American Charlie (ž. Mazur). Zbylá šestice může v nabitém poli především překvapit.

Pozornost zasluhuje také 36. Memoriál JUDr. Otakara Frankenbergera (I. kat., 2200 m). Ten patří k nejdůležitějším předzkouškám Českého Derby a jeho význam ještě stoupl, když se před třemi lety přestěhoval z Mostu do Chuchle. Od té doby se v něm totiž vždy představil budoucí derby vítěz. Letos z dvanáctičlenného pole nikdo výrazně nevyčnívá, ale vítězství na vytrvalecké distanci už získali Frehel (ž. Verner) a Hello Hola Hay (ž. Laube).

Kdo se do Chuchle Areny Praha nedostane osobně, může to nejdůležitější sledovat prostřednictvím přímého přenosu České televize. Ten netradičně poběží na programu ČT2 a jeho začátek je plánován na 15:30.

Více informaci naleznete na DETAILU AKCE.

 

DSC_0333.jpgDostihový den konaný 14. května ve Slušovicích odstartuje už ve 13 hodin a diváci se mohou těšit na rozličné druhy dostihů. Pětice z nich je totiž rovinových a mezi čtveřicí těch překážkových jsou zastoupeny proutěné překážky, klasická steeplechase i steeplechase cross country. Vrcholem programu je Cena moravských podnikatelů (Stch, II. kat., 3600 m). Hvězdou sestavy je jeden z našich nejlepších klasických steeplerů Dusigrosz (ž. Novák). Svěřenec Josefa Váni už je ale devítiletý a o jeho skalp se pokusí několik mladších soupeřů, z nichž zmínku zasluhují především v Bratislavě vítězně rozběhaný Swinging Thomas (ž. Faltejsek) a třetí z říjnového Křišťálového poháru Nel (Myška).

Více informaci naleznete na DETAILU AKCE.

 

Foto: Bohumil Křižan