Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality

Aktuality


Další klasika pro český chov, Oaks ovládla Vignetta

V neděli se v Karlových Varech odběhl čtvrtý klasický dostih sezóny, tedy klisnám vyhrazené 77. Oaks holdingu Rabbit CZ. V něm sice byly preferovány premiantky z chuchelské předzkoušky doplněné o účastnici Českého Derby Totally Gold, ovšem nakonec zvítězila klisna, která absolvovala premiéru mezi elitou ročníku.

Více

Autor: Jaroslav Fabris Publikováno 8. 8. 2022 14:45

Třetí kvalifikaci ovládl Player

Po tropických teplotách zkropil pardubické závodiště déšť. Na pružné dráze se v hlavním dostihu, třetí kvalifikaci na 132. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou, prosadil 10letý ryzák Player se svým stálým žokejem Marcelem Novákem. Švédský zástupce, Three Is Company, byl v průběhu kvalifikace zadržen. Podmínky pro start ve Velké pardubické splnilo dalších šest koní, nyní jich tedy může nastoupit jednadvacet.

Více

Autor: TZ Dostihový spolek Publikováno 7. 8. 2022 20:57

V Oaks zaútočí trenér Urbánek na čtvrtou letošní klasiku

Následující víkend je z prázdninového programu tím nejnabitějším. Nejenže se totiž v sobotu odběhne III. kvalifikace na Velkou pardubickou, ale v neděli je na programu čtvrtý klasický dostih letošní sezóny, tedy karlovarské Oaks. Do něj chystá dvě šancové klisny trenér Luboš Urbánek, který disponuje mimořádně silným ročníkem tříletých. Vždyť letos slavil už tři klasická vítězství, ovšem vždy se tak stalo v zahraničí, když dvakrát jeho svěřenci uspěli na Slovensku a jednou ve Švýcarsku.

Více

Publikováno 4. 8. 2022 11:33

Do třetí kvalifikace míří obhájce Lombargini i švédský host

V sobotu na Pardubickém závodišti pokračuje seriál kvalifikačních dostihů na Velkou pardubickou. Vrcholem mítinku je totiž Cena firmy Chládek a Tintěra, Pardubice a.s. - III. kvalifikace na 132. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou (Stcc, NL, 5800 m). Jedná se o nejpočetněji obsazenou letošní kvalifikaci, když na její start míří čtrnáctka koní, mezi nimiž nechybí obhájce vítězství ani netradiční zahraniční host.

Více

Autor: TZ Dostihový spolek Publikováno 3. 8. 2022 11:26

Šlechtic jménem Culihrach

O uplynulém víkendu byl v Karlových Varech na programu tradiční Den evropské šlechty. Ten se konal po dvouleté pauze a v netradičním letním termínu.

Více

Autor: Ferdinand Minařík Publikováno 1. 8. 2022 15:02

Uspěje na dnu šlechty kůň s „urozeným“ původem?

Stejně jako o minulém víkendu tak i o tom následujícím se mohou dostihový příznivci vypravit do Karlových Varů. Tentokrát je ovšem dostihový den naplánován na sobotu a první dostih odstartuje už v 10 hodin a 15 minut. Na programu je totiž Den evropské šlechty, který se letos namísto obvyklého dubnového termínu uskuteční v polovině léta.

Více

Autor: Jaroslav Fabris Publikováno 28. 7. 2022 20:17

Ve Varech udeřil „Blesk“ Rex

V neděli se v Karlových Varech uskutečnil letošní třetí mítink, čítající sedm dostihů. Vrcholem byla 93. Cena města Karlovy Vary - Memoriál Josefa Dolejšího na 2000 metrů.

Více

Autor: Ferdinand Minařík Publikováno 26. 7. 2022 10:00

Naváže ve Varech Rex Of Thunder na vítězný vstup do sezóny?

O následujícím víkendu pokračuje dostihová sezóna v Karlových Varech, kde v neděli 24. července odstartuje první ze sedmičky dostihů ve 14 hodin. Diváci se mohou těšit na první letošní karlovarskou steeplechase a šest rovinových dostihů, mezi nimiž je vrcholem 93. Cena města Karlovy Vary – Memoriál Josefa Dolejšího. Na start 2000 metrů dlouhého dostihu se sice postaví pouze pětice koní, nicméně kvalita kvantitu jednoznačně převyšuje.

Více

Autor: Jaroslav Fabris Publikováno 21. 7. 2022 12:43

Jacinthe: Nové jméno pro klasické Oaks

Jediným prázdninovým dostihovým dnem pokračovala v sobotu 16. července sezóna v Chuchle Areně Praha. V programu devíti dostihů byla vrcholem Cena PP asset management – 43. Cena Latiny (I. kat., 2200 m, 150 tis. Kč), sloužící tříletým klisnám jako přípravný test před klasickým Oaks (poběží se za tři týdny v Karlových Varech).

Více

Autor: TZ Chuchle Arena Praha – Jiří Zlámaný Publikováno 18. 7. 2022 13:46

Dostihy s Eddiem a prosecco fest s Woodmanem

Tuto sobotu 16. července pokračuje dostihové dění v Chuchle Areně Praha jediným "prázdninovým" termínem a právě v uvolněné letní atmosféře se osmá kapitola letošní metropolitní sezóny odehraje.

Více

Autor: TZ Chuchle Arena Praha (Jiří Zlámaný) Publikováno 14. 7. 2022 13:13