Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality

Aktuality


Ve středu se uzavře sezóna v Lysé nad Labem

Také třetí, a zároveň poslední, letošní dostihový den v Lysé nad Labem se uskuteční v termínu státního svátku. Konkrétně jde o Den české státnosti, který připadá na středu 28. září. První z osmičky dostihů, z nichž šest je rovinových a dva překážkové, odstartuje ve 14 hodin. Diváci se mohou těšit také na populární Pony Ligu, která má na programu hned čtveřici oddělení.

Více

Autor: Jaroslav Fabris Publikováno 26. 9. 2022 15:05

V CPI Hotel Velké ceně českého turfu se prosadil Vert Liberte

V sobotu 24. září se v Chuchle Areně uskutečnil jedenáctý dostihový den letošní sezóny. Jeho vrcholem byla nejdůležitější srovnávací zkouška tříletých a starších koní na "derby-distanci", tedy na trati 2400 metrů, 44. CPI HOTELS Velká cena českého turfu (Listed, 600 tis. Kč). V koncovce se jistě o bezmála tři délky prosadil čtyřletý valach DS Pegas Vert Liberte s žokejem Petrem Foretem.

Více

Autor: Jiří Zlámaný Publikováno 26. 9. 2022 14:52

Skvěle obsazená Velká cena českého turfu

Metropolitní dostihová sezóna pokračuje tentokrát v sobotu 24. září jedenáctou kapitolou. Program obsahuje osm dostihů, z nichž dva se těší vysoké prestiži a patří do nejvyšší kategorie: dvouletí koně vybojují už 86. ročník ARQANA Gerschova memoriálu (I. kat., 1400 m, 150 tis. Kč) a v 44. CPI HOTELS Velké ceně českého turfu (Listed, 2400 m, 600 tis. Kč) změří síly osmička špičkových starších vytrvalců s dvojicí předních zástupců klasického ročníku.

Více

Autor: TZ Chuchle Arena Praha (Jiří Zlámaný) Publikováno 22. 9. 2022 14:09

Sbírka ve prospěch Tamary Křídlové

Na začátku letošního června požádal Nadační fond Jockey Clubu ČR nejen dostihovou veřejnost o pomoc ve prospěch pana Ivana Kuba. Tato sbírka je nyní ukončena, celkový výsledek sdělí Jockey Club ČR veřejnosti dne 30. 9. 2022. Nyní se na Vás obracíme s další naléhavou prosbou, tentokrát ve prospěch paní Tamary Křídlové.

Více

Publikováno 21. 9. 2022 14:50

Zimní královnou Willemina, královnou víkendu Jiřina Andrésová

O uplynulém víkendu se u nás běhalo ve Slušovicích a v Karlových Varech. Na moravském závodišti byl na programu 3. díl seriálu pro čtyřleté a pětileté koně, lázeňská metropole se sezónou rozloučila Zimní královnou.

Více

Autor: Ferdinand Minařík Publikováno 19. 9. 2022 15:35

Víkend odstartují Slušovice, Karlovy Vary hostí Cenu zimní královny

O následujícím víkendu se uskuteční dvojice dostihových dnů, které přivítají naše nejvýchodnější a nejzápadnější závodiště. V sobotu totiž diváci mohou zamířit do Slušovic, kde je přichystán tradičně pestrý program složený z rovinových i překážkových dostihů. V neděli pak Karlovy Vary hostí vrchol sezóny pro dvouleté klisny, kterým je Cena zimní královny.

Více

Autor: Jaroslav Fabris Publikováno 15. 9. 2022 14:22

Sternkranz obhájil vítězství ve Zlatém poháru EŽ Praha

Desátou kapitolou letošní metropolitní sezóny byl jediný dostihový den v Chuchle Areně Praha, jehož program je kombinovaný z rovinových a překážkových dostihů. Vrcholem byl nejdelší a nejvýše dotovaný český dostih přes proutěné překážky, 16. Zlatý pohár Elektrizace železnic Praha (I. kat., 4200 m, 360 tis. Kč, 4l. a st.), v němž loňský triumf obhájil osmiletý valach Sternkranz a zároveň se po tříměsíční zdravotní pauze do sedla vítězně vrátil žokej Josef Bartoš.

Více

Autor: Jiří Zlámaný, Ferdinand Minařík Publikováno 13. 9. 2022 10:16

Zlatý Pohár EŽ Praha s vítězi posledních dvou ročníků

V neděli 11. září pokračuje dostihová sezóna v Chuchle Areně Praha jedinou kapitolou, během níž mohou diváci na metropolitní scéně vidět překážkové dostihy, kromě šesti rovinových se uskuteční dvojice dostihů přes proutěné překážky. O vrchol programu, 16. Zlatý pohár Elektrizace železnic Praha, s cenou 360 tisíc Kč nejbohatší český dostih nad lehkými skoky, bude usilovat pětice aktérů, mezi nimiž nechybějí stájoví kolegové Sternkranz a Capivari, kteří ovládli poslední dva ročníky.

Více

Autor: TZ Chuchle Arena Praha (Jiří Zlámaný) Publikováno 8. 9. 2022 17:29

Famózní sólo pro český chov

Letošní dostihová sezona není dosud u konce, avšak nyní, po posledním odběhnutém klasickém dostihu, již můžeme říci, že z hlediska domácího chovu se jedná o skutečně výjimečný ročník. Bilance tří zisků klasických triumfů, okořeněná navíc ziskem Slovenského Derby pro české odchovance je v konkurenci koní importovaných z chovatelsky vyspělejších zemí více, než vynikající vizitka.

Více

Autor: Ondřej Plachý Publikováno 6. 9. 2022 13:03

V superfiniši nejdelší klasiky uspěl Gasparini

První zářijovou neděli se poprvé po letní přestávce otevřely brány Chuchle Areny Praha, aby přivítaly početnou návštěvu devátého pokračování letošní metropolitní sezóny. Ve sportovní nabídce, kterou doplnil bohatý doprovodný program pro děti, zářily dvě cenné zkoušky nejvyšší kategorie. Obě byly vyhlíženy s velkým zájmem a obě značnému očekávání dostály, možná je i předčily.

Více

Autor: Jiří Zlámaný Publikováno 5. 9. 2022 15:34