Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality

Aktuality


Sternkranz obhájil vítězství ve Zlatém poháru EŽ Praha

Desátou kapitolou letošní metropolitní sezóny byl jediný dostihový den v Chuchle Areně Praha, jehož program je kombinovaný z rovinových a překážkových dostihů. Vrcholem byl nejdelší a nejvýše dotovaný český dostih přes proutěné překážky, 16. Zlatý pohár Elektrizace železnic Praha (I. kat., 4200 m, 360 tis. Kč, 4l. a st.), v němž loňský triumf obhájil osmiletý valach Sternkranz a zároveň se po tříměsíční zdravotní pauze do sedla vítězně vrátil žokej Josef Bartoš.

Více

Autor: Jiří Zlámaný, Ferdinand Minařík Publikováno 13. 9. 2022 10:16

Zlatý Pohár EŽ Praha s vítězi posledních dvou ročníků

V neděli 11. září pokračuje dostihová sezóna v Chuchle Areně Praha jedinou kapitolou, během níž mohou diváci na metropolitní scéně vidět překážkové dostihy, kromě šesti rovinových se uskuteční dvojice dostihů přes proutěné překážky. O vrchol programu, 16. Zlatý pohár Elektrizace železnic Praha, s cenou 360 tisíc Kč nejbohatší český dostih nad lehkými skoky, bude usilovat pětice aktérů, mezi nimiž nechybějí stájoví kolegové Sternkranz a Capivari, kteří ovládli poslední dva ročníky.

Více

Autor: TZ Chuchle Arena Praha (Jiří Zlámaný) Publikováno 8. 9. 2022 17:29

Famózní sólo pro český chov

Letošní dostihová sezona není dosud u konce, avšak nyní, po posledním odběhnutém klasickém dostihu, již můžeme říci, že z hlediska domácího chovu se jedná o skutečně výjimečný ročník. Bilance tří zisků klasických triumfů, okořeněná navíc ziskem Slovenského Derby pro české odchovance je v konkurenci koní importovaných z chovatelsky vyspělejších zemí více, než vynikající vizitka.

Více

Autor: Ondřej Plachý Publikováno 6. 9. 2022 13:03

V superfiniši nejdelší klasiky uspěl Gasparini

První zářijovou neděli se poprvé po letní přestávce otevřely brány Chuchle Areny Praha, aby přivítaly početnou návštěvu devátého pokračování letošní metropolitní sezóny. Ve sportovní nabídce, kterou doplnil bohatý doprovodný program pro děti, zářily dvě cenné zkoušky nejvyšší kategorie. Obě byly vyhlíženy s velkým zájmem a obě značnému očekávání dostály, možná je i předčily.

Více

Autor: Jiří Zlámaný Publikováno 5. 9. 2022 15:34

Prořídlému kvalifikačnímu poli kraloval Imphal

Foto: Ivan Krejza

Oba svěřenci moravského trenéra Stanislava Popelky splnili v poslední kvalifikaci podmínky pro start ve 132. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou. Z deseti startujících se do cíle Velké ceny města Pardubic dostalo nakonec jen kvarteto koní. Prvenství se stalo kořistí devítiletého valacha Imphala, kterého pro stáj Quartis-Zámecký vrch připravuje trenér Stanislav Popelka.

Více

Autor: TZ Dostihový spolek Publikováno 4. 9. 2022 11:42

Startuje druhá polovina chuchelské sezóny, kdo vyhraje nejdelší klasiku?

V neděli 4. září odstartuje v Chuchle Areně Praha druhá polovina metropolitní dostihové sezóny. Největší pozornost bude upřena na dvě významné zkoušky: poslední a nejdelší klasický dostih Renomia St Leger a nejvýznamnější mezigenerační mílařský test Velkou cenu Prahy CK Martin Tour. Bohatý doprovodný program patří opět nejmenším návštěvníkům, celkem se uskuteční osm dostihů, start prvního z nich je ve 13 hodin a areál bude otevřen již od 11 hodin.

Více

Autor: TZ Chuchle Arena Praha (Jiří Zlámaný) Publikováno 1. 9. 2022 19:19

Nováček vyzve šampióna: tahákem kvalifikace je souboj Night Moona s Talentem

V tomto týdnu se na Pardubickém závodišti uskuteční poslední dostihy před mítinkem Velké pardubické, což znamená, že na říjnový vrchol bude ladit formu řada překážkových hvězd. Také zářijový mítink je dvoudenní, takže diváci mohou do Pardubic vyrazit už v pátek, ale to hlavní přijde na řadu tradičně v sobotu. Ta bude patřit především závěrečné kvalifikaci na Velkou pardubickou, v níž aktuálně největší krosový talent vyzve loňského vítěze našeho nejslavnějšího dostihu.

Více

Autor: TZ Dostihový spolek Publikováno 31. 8. 2022 11:23

Help zamířil mezi elitu sprinterů

Uplynulý víkend se u nás běhalo na severočeském závodišti Most, kde se uskutečnil tamní vrchol sezóny. Hlavním dostihem byla 101. Charvát Group Svatováclavská cena, status první kategorie měla ale i 25. Velké letní ceně Dostihového spolku Pardubice a překážkářům určená Velká mostecká steeplechase 2022.

Více

Autor: Ferdinand Minařík Publikováno 30. 8. 2022 10:50

Most zítra přivítá sprinterský vrchol

O posledním prázdninovém víkendu se odběhne nejvýznamnější sprinterský dostih sezóny, tedy Svatováclavská cena, kterou už popáté hostí Hipodrom Most. Na severočeské dráze se zítra odběhnou další dva jedničkové dostihy, takže diváci se rozhodně mají na co těšit.

Více

Autor: Jaroslav Fabris Publikováno 26. 8. 2022 17:01

Devil In Pink při debutu deklasoval soupeře a vládne dvouletým

V neděli se v Karlových Varech odběhl první letošní jedničkový dostih pro dvouleté koně, tedy 43. Cena Masise Charvát Group s.r.o. V pozici jedničky ročníku do něj nastupovala vítězka Simsonovy ceny Niamhtree, která ovšem o své výsostní postavení přišla, když zcela suverénně zvítězil debutující Devil In Pink.

Více

Autor: Jaroslav Fabris Publikováno 23. 8. 2022 14:00